Şehit Mehmet Ali Sarak Kimdir ?

Şehit Mehmet Ali Sarak Kimdir
Paylaş
 

23 Eylül 2015 tarihinde Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde sivil kıyafetleri ile evden çıkıp birliğine giderken terör örgütü pkk’nın yaptığı hain bir saldırı sonucu Şehit edildi..

25 yaşındaki Şehit Mehmet Ali Sarak Silvan Taktik Jandarma Alay Komutanlığı’nda görev yapıyordu. Evinden çıkıp birliğine yürüyerek giderken Savcılık lojmanları yakınında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit oldu. Şehit Uzman Çavuş Mehmet Ali Sarak olay yerinde şehit olurken otomatik silahları ile kaçan teröristlerin yaklanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Şehit Uzman Çavuş Mehmet Ali Sarak’ın cenazesi otopsi işlemleri için Silvan Devlet Hastanesine kaldırıldı.

TSK’nın İnternet Sitesinden Yaptığı Açıklama :
“23 Eylül 2015 günü sabah erken saatlerde kahraman bir Jandarma Uzman Çavuşumuz Silvan İlçe Merkezinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce yakın mesafeden ateş edilmek suretiyle ağır yaralanmış, kaldırıldığı Silvan Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.
İnsanlıktan nasibini almamış caniler tarafından adice, kalleşçe, alçakça gerçekleştirilen ve bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”

Güncellenektir..


  • Site Yorum

Bir yorum bırak