Şehit Jandarma Fatih Çaybaşı Kimdir ?

Fatih Çaybaşı Kimdir
Paylaş
 

Terör örgütü mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Jandarma Er Fatih Çaybaşı’nın (24) Erzincan’daki baba evinde ise yas var. Saldırıda başından vurulan Çaybaşı’nın bulunduğu araç kaza yapıp bir iş yerine çarpmış. Çaybaşı’nın daha önce aynı Jandarma aracının önünde çektirdiği fotoğraf da ortaya çıktı. Şehidin kent merkezindeki TOKİ konutlarındaki baba evine gelen Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk ve askeri yetkililerce babası Şevket ve annesi Zöhre Çaybaşı’ya acı haber verildi.

Ailenin yakınları ve komşuları şehidin baba evine ve mahalleye Türk bayrakları astı. Bekar olan şehidin Artvin İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Şavşat İlçe Jandarma Komutanlığında görevli olduğu ve buradaki görevine yaklaşık 5 ay önce başladığı belirtildi. Şevket-Zöhre Çaybaşı çiftinin tek erkek çocuğu olan şehit er Fatih Çaybaşı’nın 8 yaşında Zeynep Ecren isimli bir kız kardeşinin bulunduğu öğrenildi. Aile Artvin’e gitmek için yola çıktı.

Artvin Valiliği, CHP konvoyuna saldırıda yaralanan 3 askerden er Fatih Çaybaşı’nın şehit olduğunu, 2 askerin yaralandığını açıkladı. Açıklama şöyle: “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ilimizdeki bazı programları çerçevesinde Şavşat ilçemizden Ardanuç ilçesine seyir halindeyken öncü jandarma ekibine silahlı saldırı girişiminde bulunulması neticesinde ağır yaralanan Jandarma Er Fatih Çaybaşı tedavi gördüğü Artvin Devlet Hastanesinde şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

[viralQuiz id=83]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak