Şehit İsrafil Kargı Kimdir ?

şehit-israfil-kargı-kimdir
Paylaş
 

Özel harekat polisi 27 yaşındaki İsrafil Kargı’nın acı haberi, Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’nde yaşayan ailesini yasa boğdu.

Nusaybin’deki operasyonlar sırasında bugün 5 askerle birlikte şehit olan özel harekat polisi İsrafil Kargı’nın şehit olduğu haberi, Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi Güneşli Mahallesi’nde yaşayan ailesine ulaştı.

Aslen Sivaslı olan İsrafil Kargı’nın ailesine acı haberi, Elbistan Kaymakamlığı’na vekalet eden Afşin Kaymakamı Edip Budan ile Elbistan Emniyet Müdürü Barış Murat Başol tarafından verildi. Aldıkları haberlere yıkılan Hüseyin ve Ayişe Kargı çifti gözyaşlarına boğuldu, sinir krizleri geçirdi. Kargı çiftine hazır bekleyen sağlık ekipleri müdahale etti. Evin bulunduğu caddeye Türk bayrakları asıldı.

Şehit Kargı’nın eşi Gamze Kargı da acı haber üzerine Ankara’dan Elbistan’a gelmek için yola çıktı. İsrafil Kargı’nın, Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’nden geçici görevle 13 Mart’ta Mardin’in Nusaybin İlçesi’ne gittiği belirtildi. Şehit Kargı’nın cenazesi, yarın düzenlenecek törenle ailesinin isteği üzerine Elbistan’da toprağa verilecek.

Acı haber verildikten sonra metanetini koruyan şehit babası Hüseyin Kargı’nın ağzından, “Oğlum aslan gibiydi. Kalleş değildi” cümlesi döküldü. Anne Ayişe Kargı ise, şehit oğlu ile en son bu Sabah konuştuğunu söyleyerek, “Ben sana doyamadım. Senin yerine ben öleydim yavrum” diye gözyaşı döktü.
Terör saldırısında şehit düşen 25 yaşındaki özel harekat polisi İsrafil Kargı’nın Ankara’nınGölbaşı ilçesinde görev yaptığı, bölgede süren terör operasyonları nedeniyle geçici görevle Mardin’in Nusaybin ilçesine gittiği öğrenildi. Aslen Sivas’ın Gürün ilçesi nüfusuna kayıtlı olan şehit polisin babasının EÜAŞ personeli olduğu ve Afşin Elbistan Linyitleri Kömür İşletmesi’nde çalıştığı bildirildi. Yaklaşık 4 yıl önce emniyet teşkilatında göreve başlayan ve 2 yıl önce evlendiği öğrenilen şehit polis Kargı’nın cenazesinin ailenin isteği üzerine Elbistan’da bugün Pazar ikindi namazına müteakip Gariplik Mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak