Şehit Gökhan Alıcı Kimdir ?

şehit-gökhan-alıcı-kimdir
Paylaş
 

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde devam eden operasyonla ilgili haber yapmaya gelen gazetecilerin de içinde bulunduğu zırhlı araca PKK’lı teröristlerin düzenlediği bombalı saldırıda şehit sayısı 2’ye yükseldi. Uzman Çavuş Gökhan Alıcı’nın şehit olduğu saldırıda ağır yaralanan Uzman Çavuş Emre Sarıtaş da tedavi gördüğü Nusaybin Devlet Hastanesi’nde doktorların çabalarına rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. saldırıda yaralanan 6 kişinin tedavilerine devam ediliyor.

Nusaybin’de terör örgütü PKK’lıların yola yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu Şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Alıcı’nın Esenyurt, Bağlarçeşme Mahallesi’nde bulunan evine ateş düştü. Şehadet haberini askeri personel getirdi. Haberi alan yakınları ve mahalleli şehidin evine akın etti. Sokağa Türk bayrağı asılırken, kapı önünde tedbir amaçlı ambulans bekletildi.

Evin önünde taziyeleri kabul eden şehidin amcası Amca Şehmus Alıcı, ”Söyleyecek bir şey yok. Vatanımız için canımız feda. Ölen çocuk Kürt. Kürt olduklarını iddia eden insanlar tarafından öldürülüyor. En çok zorumuza giden bu. Gökhan yaklaşık dört yıldır asker. Genç çocuktu. Askere gitti terhis oldu. Amca ben asker olacağım dedi, oldu. 2 aylık çocuğu var. Ailesi burada. Gaziantep’e gidip defnedeceğiz” şeklinde konuştu.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Alıcı’nın Şubat ayında Hatice adında bir bebeğinin olduğu ve yaklaşık iki hafta önce bebeğini görmek için izine geldiği öğrenildi. Şehit Gökhan Alıcı’nın eşi Afsane Alıcı aldığı şehadet haberi ile gözyaşlarına boğuldu.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak