Şehit Ethem Hacımahmutoğlu Kimdir ?

Ethem Hacımahmutoğlu
Paylaş
 

Operasyonlar kapsamında PKK’lıların tuzakladığı el yapımı patlayıcılar imha edilirken, bugün saat 08.00 sıralarında Abdülkadirpaşa Mahallesi’nde, jandarma uzman çavuş Ethem Hacımahmutoğlu, PKK’lıların açtığı keskin nişancı ateşiyle ağır yaralandı. Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan uzman çavuş Hacımahmutoğlu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Mardin 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda uğurlama töreni düzenlendi. Törene Vali Yardımcıları Ali İkram Tuna, Ali Güldoğan, Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, İl Jandarma Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende birlik adına konuşma yapan Üsteğmen Yasin Toy, “Onlar aslında aramızdan hiç ayrılmadılar. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak bölücü terör örgütünün amaçlarına ulaşmasını engellemek ve kanun hakimiyetini sağlamak maksadıyla görevimize daha artan bir inanç ve kararlılıkla devam edeceğiz. Şimdi siz de tüm şehitlerimiz gibi bu Vatanın yıkılmaz temelinin harcı oldunuz. Kahraman şehitlerimizin emaneti olan bayrak ve vatan için kutsal nöbet sırası bizde. Aziz şehitlerimiz, sizlere layık olmanın bilinci içinde dimdik vazife başındayız, rahat uyuyun” dedi.

Şehit uzman onbaşı Ethem Hacıosmanoğlu’nun bayrağa sarılı tabutu, askerlerin omuzlarında uçaktan cenaze aracına taşınırken ablası Müge Çelik sinir krizi geçirdi. “Ne olur gelme ağabey, ne olur gelme. Böyle yollamadım seni, ne olur gelme ağabeyim. Takatim kalmadı” diyerek gözyaşı döken şehit ablası Müge Çelik’i, geçen yıl 24 Ağustos’ta Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin yola döşedikleri bombayı patlatması sonucu şehit olan sözleşmeli piyade er Ahmet Bıçakcı’nın ablası İlknur Özdemir koluna girerek teselli etti. Cenaze aracına konulan şehit uzman onbaşı Hacıosmanoğlu’nun cenazesi, yarın düzenlenecek törenle defnedileceği Andırın İlçesi’ne götürüldü.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak