Şehit Emre Sarıtaş Kimdir ?

şehit-emre-sarıtaş-kimdir
Paylaş
 

Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Alıcı ile Jandarma Uzman Çavuş Emre Sarıtaş için cenaze töreni düzenlendi. 70’nci Mekanize Piyade Tugayı’nda düzenlenen törene, Vali Ömer Faruk Koçak, 70’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, İl Jandarma Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan ve silah arkadaşları katıldı.
Cenazelerin getirilmesi ile başlayan törende şehitlerin özgeçmişi okundu.

Saygı duruşunun ardından silah arkadaşları adına konuşan Jandarma Yüzbaşı Halil Yay, şehitlerin daima Türk milletinin kalbinde yaşadıklarını ve yaşamaya devam edeceklerini belirtti. TSK’nın, Türkiye Cumhuriyetini korumak, kollamak ve muhafaza etme kararından asla vazgeçmeyeceğini vurgulayan Yay, bu uğurda binlerce şehit veren TSK’nın bundan sonra da ne pahasına olursa olsun, ülkenin birlik ve bütünlüğünü korumaya artan azim ve kararlılıkla devam edeceğini anlattı.

Tören, konuşmanın ardından İl Müftü Yardımcısı İsmail Ünal’ın şehit için dua okumasıyla sona erdi.
Ardından, Jandarma Uzman Çavuş Emre Sarıtaş’ın cenazesi İstanbul’un Silivri ilçesine, Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Alıcı’nın cenazesi ise Gaziantep’in Islahiye ilçesine uğurlandı.

Araçta büyük çapta hasar meydana gelirken Uzman Çavuş Gökhan Alıcı burada şehit düştü. Aralarında Trabzon Maçka Nufusuna kayıtlı Uzman Çavuş Emre Sarıtaş’ın da bulunduğu yararılar ise Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ancak Uzman Çavuş Sarıtaş, burada doktorların tüm müdahalelerine rağmen şehit düştü.

Şehit Sarıtaş’ın, Silivri’de oturan ailesine acı haber verildi. Şehit Sarıtaş’ın Silivri Belediye Konutlarındaki baba evine ve sokağa, Türk bayrakları asıldı. Haberin duyulması üzerine şehidin yakınları ve komşuları baba ocağına gelerek taziyede bulundu. Taziyeye gelenlerden rahatsızlanan bazı şehit yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Emre Sarıtaş’ın cenazesinin, bugün ikindi namazının ardından Silivri Şehitliği’ne defnedileceği öğrenildi.

Maçka Belediyesinden Duygusal Mesaj

Maçka Belediyesinin sosyal paylaşım sayfasında ise duygusal bir yazı kaleme alındı. Şehit Uzman Çavuş Sarıtaş’ın fotoğrafının paylaşıldığı sayfada: “Durmadın yerinde toprağına basınca onca namert. Al bayrağın ışığında oldun binlerce fert Vatanına ulusuna kastedenleri edindin tek dert Kendini siper ettiğin mor dağlarda koşullar olsa da sert Şehitliğin kutlu olsun şehidim…Peygamber komşun olsun yiğidim… Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerin düzenlediği bombalı hain saldırıda ağır yaralanan Maçka’lı evladımız Uzman Çavuş Emre Sarıtaş şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet ailesine sabırlar diliyorum. Bu vatan size minnettardır. Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez…” ifadeleri kullanıldı.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak