Şehit Emre Fıstıkeken Kimdir ?

şehit-emre-fıstıkeken-kimdir
Paylaş
 
Hakkarinin Yüksekova İlçesi’nde şehit düşen Emre Fıstıkeken’in acısı, Nevşehir’in Göre Beldesi’ndeki yakınlarını gözyaşlarına boğdu. Şehitin annesi Şerife Fıstıkeken’in Göre beldesi doğumlu, babası Ayhan Fıstıkeken’in ise Nevşehir merkezde doğduğu, şu anda İzmir’de yaşadıkları belirtildi.

Facebook Paylaşımı

“Zor be kardeşim! Devrelerini gözü önünde şehit veren, ailesinden çok beraber olduğu, yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen ve en önemlisi omuz omuza ölüme beraber giden bu adamları anlamak çok zor” sözünü paylaşması yürekleri burktu.
Şehit Özel Harekat Polisi Emre Fıstıkeken bir diğer paylaşımda ise “Peki! Sur’da, Cizre’de, Silopi’de yaşayan halkın zararları karşılanacak, kaybettikleri evleri dükkanları geri kazandırılacak da devrelerimin, silah arkadaşlarımın, polislerimizin kaybettikleri nasıl geri verilecek? Hayatlarını kim geri verecek. Bir ananın oğlunu, bir kadının eşini, çocukların babalarını kim geri verecek. Benim askerim, polisim orada savaşırken, oradaki halk ne yaptı peki? O hendekler kazılırken neden o hainlere karşı çıkmadı, neden savaşmadı? Neden toprağını bırakıp kaçtı. Şimdi soruyorum kaçanlar, PKK’ya yardım edenler her şeyini geri alacak da, hayatını kaybeden, orada şehit olan arkadaşım neyi alacak?”

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde şehit düşen özel harekat polisi 24 yaşındaki Emre Fıstıkeken’in Nevşehir’in Göre Beldesi’nde bulunan akraba ve komşularının ocağına ateş düştü. Şehit Fıstıkeken’in Göre Beldesi’nde bulunan akrabaları sabahın ilk saatlerinden itibaren sokakları ve evlerini Türk bayraklarıyla donattı. Şehit Emre Fıstıkeken’in dayısı Mehmet Ateşok şunları söyledi:

“Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde Hakk’ın rahmetine kavuştu, şehit düştü. ‘Vatan sağ olsun’ diyoruz. Vatan ve bayrak için şehit düştü. Allah rahmet eylesin. Başımız sağolsun. Anne ve babası İzmir’de yaşıyordu. Haberi alınca uçağa binip geliyorlar. Cenaze buradan kalkacak. İki yıl önce göreve başladı. En son iki ay önce görüştük. ‘Görevimin başındayım, çalışıyorum’ dedi. Anne ve babası İzmir’de oturuyorlar. Bizi ziyaret etti, gitti.”

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; “26 Mart 2016 tarihinde saat 02.10’da, Şırnak il merkezinde devam eden operasyonda bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu bir kahraman korucumuz ağır şekilde yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.”

 


  • Site Yorum

Bir yorum bırak