Şehit Binbaşı Ahmet Karaman Kimdir ?

şehit-binbaşı-ahmet-karaman-kimdir
Paylaş
 

Mardinin Nusaybin İlçesin de operasyonlar devam ederken, bugün Dicle Mahallesi’nde çıkan çatışmalarda 1 Binbaşı ve 2 Emniyet Amiri şehit oldu, 5 güvenlik görevlisi de yaralandı.
Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde 14 Mart’tan itibaren hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen operasyonlar, bugün kalabalık PKK’lı grubunun tespit edildiği Dicle Mahallesi’nde yoğunlaştırıldı.

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü ve çatışmaların şiddetlendiği Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde 1 binbaşı ile 2 emniyet amiri yaşamını yitirdi, 5 polis de yaralandı. İlçede sabah saatlerinde Emniyet Amiri Doğan Sakarya keskin nişancı ateşiyle ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan emniyet amiri, müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Dicle Mahallesi’nde çıkan çatışmada ise Binbaşı Ahmet Karaman ile Emniyet Amiri Zafer Kurt hayatını kaybetti. Çatışmada 5 polis ise yaralandı. Nusaybin Devlet Hastanesi’ne getirilen yaralı polisler tedavi altına alındı. Kentteki çatışmalar devam ediyor.

Mardin Nusaybin’de dün devam eden operasyonda; 10 PKK’lı etkisiz hale getirilirken daha önce etkisiz hale getirilen 2 PKK’lının cesedi bulundu. 36 el yapımı patlayıcı imha edildi. İlçede bugüne kadar 185 PKK’lı terörist etkisiz hale getirilirken 420 el yapımı patlayıcı imha edildi. Şırnak’ta dün devam eden operasyonda; 1 PKK’lı etkisiz hale getirilirken 20 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyonlarda bugüne kadar 156 PKK’lı etkisiz hale getirilirken 398 el yapımı patlayıcı imha edildi. Hakkari Yüksekova’da dün devam eden operasyonda; 2 PKK’lı etkisiz hale getirilirken daha önce etkisiz hale getirilen 1 PKK’lı teröristin cesedi bulundu. 4 el yapımı patlayıcı imha edildi. Yapılan aramada 5 Kaleşnikof piyade tüfeği, 2 şarjörü ve 20 fişeği, 6 adet av tüfeği, 1 el bombası, 24 adet çeşitli illere ait sahte araç plakası, yedi kamera, çok sayıda yaşam, yiyecek ve tıbbi malzeme ele geçirildi. Operasyonlarda bugüne kadar 135 PKK’lı etkisiz hale getirilirken toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısının 197 olduğu açıklandı.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak