Şehit Astsubay Murat Erdi Eker Kimdir ?

Murat Erdi Eker
Paylaş
 

Şırnak’taki terör saldırısı PKK’lı teröristlerce el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Eker’in Mersin’deki babaevinde yas var. Şırnak’taki operasyonda el yapımı patlayıcının teröristler tarafından infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Murat Erdi Eker’in Mersin’deki babaevine acı haber ulaştırıldı.

Eker’in merkez Toroslar ilçesi Tozkoparan Mahallesi 87109 Sokak’taki babaevine giden askeri yetkililer, acı haberi babası Hasan ile annesi Aynur Eker’e verdi. Eker’in şehit olduğu haberini alan yakınları taziyeye gelirken, eve Türk bayrağı asıldı. Bu arada, şehidin eşi Seçil Eker’in ise Ankara’da olduğu öğrenildi. Öte yandan, Eker ile eşinin beraber kullandığı sosyal medya hesabında “De ki ‘Ey kafirler yenileceksiniz ve toplanıp cehenneme sürüleceksiniz” şeklindeki ayeti paylaştıkları görüldü. Şırnak’taki operasyonda el yapımı patlayıcının teröristler tarafından infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit düşmüş, 4 güvenlik görevlisi yaralanmıştı.

Şehidin, merkez Toroslar ilçesi Tozkoparan Mahallesi 87109. Sokak’ta ikamet eden babası HASAN Eker ve annesi Aynur Eker’e, evlatlarının şehadet haberi, Merkez Komutanı Albay Ekrem Özer ve askeri yetkililer tarafından verildi. Aynı anda şehit astsubayın yaklaşık 1.5 yıl önce evlendiği Ankara’da yaşayan eşi Seçil Eker’e de askeri yetkililer tarafından acı haber ulaştırıldı. Evlatlarının şehadet haberi ile gözyaşlarına boğulan acılı aileyi, yakınları teskin etmeye çalıştı. Fenalık geçiren şehidin ablası Ayşe Eker’e ise sağlık görevlileri müdahale etti.
Şehidin baba ocağına Türk bayrağı asılırken, haberi alan komşuları da eve akın etti. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’da şehidin evine gelerek aileye baş sağlığı dileklerinde bulundu.
Öte yandan şehit astsubayın sosyal medya hesabındaki profilinde, “De ki; Ey kafirler, yenileceksiniz ve toplanıp cehenneme sürüleceksiniz” yazdığı görüldü.
Şehidin cenazesinin nerede defnedileceği yönünde henüz ailenin bir karar vermediği öğrenildi.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak