Şehit Abdullah Delibaş Kimdir ?

Polis Abdullah Delibaş
Paylaş
 

Hacıbekir Mahallesi’nde PKK’lıların ilk ateşi sırasında ağır yaralanan ve olay yerine çağrılan ambulansla Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi’ne kaldırılan Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli yaralı polislerden 1’i, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.
Bu arada, operasyon yapılan evde ise ilk belirlemelere göre şu ana kadar 1 PKK’lı teröristin öldüğü belirtildi. Mahalledeki operasyon ise hava destekli olarak sürüyor.

Van’ın Hacıbekir Mahallesi’nde bir eve yapılan operasyonda çıkan çatışmada yaralanan 2 polis memurundan Kilis nüfusuna kayıtlı 2 çocuk babası Abdullah Delibaş, kaldırıldığı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olurken, yaralı olan diğer polisin tedavisi sürüyor.

Hacıbekir Mahallesi Hisar Sokak ve çevresinde hava destekli olarak başlatılan operasyonlar ise sürüyor. Özel Hareket ve Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin tespit ettikleri adreslere operasyon yaptığı belirtilirken, PKK’lı teröristlerin kaçmasının önlenmesi için de çevrede zırhlı araçlarla önlem alınıyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak