Ruby Rose Kimdir ?

Ruby-Rose-Kimdir
Paylaş
 

20 Mart 1986 doğumlu olan Ruby Rose Langenheim, Avustralyalı bir modeldir. Pek çok farklı özelliği bulunan model aynı zamanda aktris, televizyon sunucusu, sanatçı ve DJ’dir. Aynı zamanda eski dönemlerde MTV VJ’i olarak da ekranların karşısına çıktı. Dünyanın en çok bilinen ve sevilen müzik kanallarının başında gelen MTV’nin Avustralya bölgesinde sunucu olarak görev yapan Ruby Rose, böylece bir anda yalnızca Avustralya içerisinde değil tüm dünyadaki insanların karşısına çıktı ve kendini tanıtmayı başardı.

Birçok farklı markanın da dikkatini çekmeyi başaran Ruby Rose, bundan sonra çok kısa bir süre içerisinde birbirinden farklı marka ile modellik anlaşmaları imzalamaya başladı. Hatta dünyaca ünlü makyaj devlerinden bir tanesi olan Maybelline’in Avustralya yüzü olmayı da başardı.

Mankenlik kariyerinin sonrasında ise sıra oyunculuk deneyimlerine geldi. 2008 yılına gelindiği zaman Avustralya yapımı Suite for Fleur için çekimlere başlayan Ruby Rose, burada çok başarılı sonuçlar elde ederek oyunculuk konusunda da ne kadar yetenekli olduğunu göstermiş oldu. Bunun ardından ise 2012 yılında Around the Block için küçük bir rolde yer aldı. Ancak Ruby Rose’u dünya çapında üne kavuşturan rol ise Orange Is thr New Black isimli dizi oldu. Bu dizideki önemli karakterlerden bir tanesi olan Stella Carlin ile birlikte oyuncu çok hızlı bir şekilde kariyer basamaklarında da yükselmeye başladı.

Oyuncunun rol modeli henüz 20 yaşında iken bekar bir şekilde onu dünyaya getiren annesi Katia Langenheim’dir. Sanatçı olan annesinden her zaman destek gördüğünü belirten oyuncu aynı zamanda da Avustralyalı boksör Lionel Rose’un da manevi kızıdır. Ruby Rose aynı zamanda Gelibolu Savaşı’nın en son hayatta kalan askerleri arasında da yer alan Alec Campbell’ın da torunu olarak bilinmektedir. Oyuncu henüz 12 yaşındayken cinsel kimliğini lezbiyen olarak açıklamıştır. Bu açıklaması sonrasında ise okuldaki arkadaşları ile arasında çok ciddi çatışmalar oldu ve ona yapılan baskıların sonrasında intihar teşebbüsüne varacak kadar zor zamanlar geçirdi. Ancak bu zamanları annesinin ve sevdiklerinin desteği ile aştı ve şimdilerde güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak