Rose Mciver Kimdir ?

rose-mciver-kimdir
Paylaş
 

10 Ekim 1988 Auckland Yeni Zelanda doğumlu oyuncu Rose Mciver çocukluğunu Auckland’da geçirdi. Fotoğrafçı olan babası John George Whitfield “Mac” Mciver ve sanatçı annesi Ann “Annie” Coney ile birlikte büyüdüğü ev ailesinin aynı zamanda hala yaşamış olduğu evdir. Paul Mciver, Rose Mciver’ın abisidir. Eski bir aktör olan Paul aynı zamanda müzisyendir. Rose Mciver da 13 yaşına gelene kadar dans, caz ve bale eğitimi aldı.

Oyunculuğa henüz iki yaşındayken başlayan Rose Mciver, o dönemlerde reklamlarda yer alıyordu. Üç yaşına geldiği zaman ise Piyano isimli filmde melek olarak yer aldı. Ağırlıklı olarak Yeni Zelanda’da yayınlanmış olan TV serisi Maddigan’s Quest’te oyunculuğunu sergilese de aynı zamanda Hercules adlı film serisinde de oyunculuğunu sergilemeye devam etti. Maiden Voyage sonrasında iki tane Disney Channel filmlerinde de yer aldı. Oyuncunun ilk büyük ekran deneyimi ise Peter Jackson uyarlaması olan Lovely Bones isimli filmde de kendini göstermeyi başardı.

Filmde Rose Mciver’ın oynadığı rol ana karakterin kız kardeşi idi. Burada çok başarılı bir oyunculuk sergiledikten sonra da birbirinden farklı filmlerde kendine yer bulmaya başladı. Yeni Zelanda ve Avustralya ortak yapımı olan ve ses getiren Predicament filminde de oyunculuğunu sergiledi. 2011 yılına gelindiği zaman ise Tangiwai ve Super City isimli yapımlarda yer alarak ses getirdi.

2012 yılı ile birlikte artık dünyadaki pek çok farklı yerde yayınlanan yapımların künyelerinde de yer aldı. Blinder, CSI, Cassandra French’s Finishing School for Boys, Brightest Star, Once upon a Time, Petals on the Wind, Masters of Sex, Warning Labels gibi yapımlar içerisinde yer aldı. Çekimleri tamamlanan ya da yapım aşamasında olan Mattresside, İZombie, The Answers gibi filmler ile birlikte artık yüksek bütçeli yapımlarda da başarılı bir şekilde yol almaya devam ediyor. Oyuncunun filmler dışında ilgi alanlarından bir diğeri ise yazmak. Wally Lamb, Franz Kafka ve John Steinbeck ise onun esin kaynakları. Auckland Üniversitesi’nde eğitim almış olan oyuncu aynı zamanda farklı yardım kuruluşlarında da görev almaktan çekinmiyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak