Robyn Lawley Kimdir ?

robyn-lawley-kimdir
Paylaş
 

Özellikle de son dönemlerde en fazla adından söz ettiren modellerden bir tanesi olarak ön plana çıkan Robyn Lawley’in en önemli özelliklerinden bir tanesi klasik tarzdaki mankenlerin tam aksine sıfır beden olarak kendini göstermiyor. Fazla kiloları geçmiş dönemlerde onun için bir dezavantaj olsa da o bunu başarılı bir şekilde avantaja çevirmeyi de sürdürüyor.

13 haziran 1989 yılında Girraween, New South Wales, Avustralya doğumlu olan modelin Shona ve Jennifer isimli iki tane ablası bulunuyor. Macarthur Kız Lisesi’nde okurken bir ajans ile iletişime geçti. Ajans onun bünyelerinde yer alması konusunda herhangi bir sorun ortay koymazsa o henüz imza atmaya hazır değildi. Bundan dolayı geri döndü ve bir sene boyunca normal bir şekilde modellik yapmaya başladı. Ancak bu konuda sorunlar yaşıyordu çünkü ajanstaki modellerin her biri klasik tarzdaki boy kilo endeksine sahipti. O da araştırmalara başladı ve plus size modellerin içerisinde yer aldığı bir ajans ile anlaştı. Bela Models ve Wilhelmina Models bünyesinde New York ve Birleşik Krallık içerisinde markasını başarılı bir şekilde temsil etmeye başladı. Bu esnada Robyn Lawley kariyerini de geliştirmeye devam etti.

İlk dergi çekimi olarak da bilinen Dolly’nin ardından Elle başta olmak üzere pek çok farklı dergi için modellik yapmaya başlayan Robyn Lawley 2012 Mayıs ayında Fransız Marie Claire dergisinin kapağını süsledi.

Vogue İtalya’da yer alan ilk plus size model olarak tarihe geçen Robyn Lawley yalnızca fotoğraf çekimleri için değil aynı zamanda reklam çekimleri için de devamlı olarak kamera karşısına geçmeye devam ediyor. En yeni ve bilinen markaların ürünlerini tanıtmak isteyen yöneticiler bunun için mankeni tercih etmekte. Model aynı zamanda Size Does Matter isimli sanat projesinde de yer aldı. Böylece aslından insanların kendi koydukları kuralları yıkamadıklarını ortaya koymayı hedefledi. Üstelik bu hedefe de çok kısa bir sürenin içerisinde ulaştı. Şimdilerde plus size modeller arasında en fazla beğenilen ve tercih edilen modeller arasında kendine yer bulmaya da günümüzde devam etmektedir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak