Resul Aydemir

Resul Aydemir
Paylaş
 

Acun Ilıcalı’nın davetiyle katılan Resul Aydemir sahne adıyla Misal, geceye damgasını vurdu. Gerçekten zor bir işe sahip olduğunu belirten Acun Ilıcalı, “Müzikal tarafına gelecek olursak Misal’in bir kaç parçasını dinledim ve çok beğendim. Genç jenerasyondan bahsediyorum çok etkilendim derken. Sözleri bir anlaşılabilir. İki türlü rap rap var. Birincisi kelimelerle dans eden rap var, ikincisi dinlerken sürekli olarak anlıyorsun ve dinlerken arkadan da olsa eşlik edebiliyorsun.” dedi.

O Ses Türkiye’ye damgasını vuran Resul Aydemir, sahne adıyla Misal 1987 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Çocukluk döneminin zor ve zahmetli geçtiğini belirten Resul, ergenlik döneminde rap müziğiyle uğraşmaya başladı. Rap müziğine başladığı dönem hafızlık yapan Misal, hafızlığı bitirince askere gider. Afganistan’da Nato Gücü olarak askerliğini tamamlayan Resul askerde de yazmaya devam etti. Yazıkları sayfa sayfa birikince kendine bir isim aradı ve ‘Misal’i buldu.

Sukut-u Feryat parçası Misal için dönüm nokrası oldu. Türkçe Rap deyince akıllara ilk gelen isimlerden biri olan Sagopa Kajmer’den de “misal Sukut-u Feryat parçana kulak verdim Elimi Kalbime götürdüm , Başımıda önüme eğdim.” Yorumunu aldı.

Sukut-u Feryat ile güzel bir başarı yakalayan Resul, Genç Dergi’nin 2011 temmuz sayısına röportaj verdi. Bu arada yeni parçalarına profesyonel kayıtlar almaya devam ediyordu. Hüsran-ı Beşer , Karamsarlık Tuttu Elimden adlı 2 solo ve Ağlayan Satırlar isimli feat parça kaydeden Resul’un bir parçası Turkrapfm.net ‘in Zat-ı Bednam’s Compilation Tape Vol.1 Toplama Albümüne seçildi.

[viralQuiz id=154]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak