Renk Danışmanı Ne Hizmet Verir?

Renk Danışmanı
Paylaş
 

Renklerin insanlar üzerinde duygusal, fiziksel ve zihinsel etkisi vardır. Dört tane ana renk vardır; kırmızı, sarı, yeşil, mavi. Hayatımızda renklerin büyük önemi vardır. Bir objeye ya da giysiye elimizi uzattığımızda farkında olmadan bize cazip gelen renk bizim asıl belirleyici rengimizdir. Ayrıca bulunduğumuz ortamın rengi de ruh halimizi etkiler.

Ev ortamında mekânın estetiği yanında kişilerin huzuru da önemlidir. Bu nedenle ev halkı söz konusuysa renklerde ortak renkler tercih edilir. Mekân işyeri ya da ticari alansa, mekânda çağrıştırmasını istediğimiz unsurlar ve renkler ön planda olmalıdır. Gerek kendi giyim ve makyajınızda gerek ev ve bahçe dekorasyonunda, gerekse de işyeri ya da mağazanızın dekorasyonunda mutlaka bir renk danışmanına başvurmanız sizin yararımıza olacaktır. Emeklerimizin boşa gitmemesine neden olacaktır.

Danışman; belli bir konuda bilgi ve uzmanlık sahibi olan, görüşlerinden faydalanmak üzere bilgisine başvurulan kılavuz denilebilir. Renk danışmanı ise; mekân için ortamın ve eşyaların renk uyumu ve dışarı yansıttığı ruh halini temsil eden renkleri, kişisel anlamda ise makyaj ve giysilerin tenle uyumu gibi konularda size yardımcı olan kişidir.

Renk danışmanlarına göre kişisel renk şifrenize göre uygun renkleri kullandığınızda sağlıklı ve güzel görünürsünüz. Yanlış renkler verilmek istenen mesajı bloke eder. Doğru renkler kullandığınızda akılda kalır ve iz bırakırsınız. Örneğin makyaj yaparken doğru renkler kullanırsanız kusurlarınızı örtersiniz. Doğru renklerle oluşan gardırop hızlı hazırlanmanızı sağlar. İşte renk danışmanı tüm bu hayatını kolaylaştıran ve hayat kurtaran bilgileri size sunarak size en uygun olan seçeneği belirler.

Hepimizin kendine has renkleri vardır. Rengin bilimsel olarak üç özelliği vardır: derinlik, netlik ve ton. Renk danışmanı kişinin cilt rengini, kişinin kendini bütünleyen, en iyi görüntüsünü ortaya çıkaran renk tonlarını tanımlar. Ten, saç, göz rengi uyumunu giysilerle de yakalarsanız doğal bir bütünlük sağlarsınız. Bütünlük güvenle eşdeğerdir. Kendimize güvenimiz, kendimizden memnuniyetimiz karşı tarafa yansır. Renklerin psikolojik gücü, olumlu-olumsuz çağrışımları vardır. Pozitif enerji olumlu duygular yansıtır.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak