Rami Malek Kimdir ?

Rami Malek Kimdir ?
Paylaş
 

12 Mayıs 1981 yılında Los Angeles Kaliforniya ‘da dünyaya gelen Rami Said Malek, kendisinden 4 dakika sonra doğan Sami adında bir tek yumurta ikizi kardeşi olan, Mısır kökenli bir ailenin oğludur.

Birçok televizyon programı ve filmde başarılı rollere imza atan Rami Malek’in doğum adı Rami Said Gustin’dir. Müzede Bir Gece ve Alacakaranlık 2 : Şafak Vakti gibi büyük yapımlarda rol alan Rami Malek Tahno karakteri ile The Legend of Korra çizgi dizisinde seslendirme yapmıştır. Ayrıca Need For Speed ve Battleship filmlerinde de rol almıştır.

Mr. Robot dizisi ile yıllar boyunca yer aldığı dizi-film sektöründe aradığı başarıyı yakladı. Mr. Robot dizinde hayat verdiği Elliot Alderson karakteri ile içine kapanık sürekli hayaller gören uyuşturucu bağımlı ama işinde de bir o kadar başarılı bir Hacker’ı canlandırıyor. Dünya’yı değiştireceğine inanarak fsociety hack grubunu kuran  ve kapitalist düzene karşı duran Elliot Alderson çevresinde ki herkesi hackleyerek dijital dökümanları kullanarak bir çok intikamın elçisi oluyor.

Sam Esmail tarafından kaleme alınan Mr. Robot dizisi 24 Haziran 2015 tarihinde yayına girmiş psikolojik gerilim-dram dizisidir. IMDB puanı olarak 10 üzerinde 9.1 alarak büyük bir başarı sağlamıştır.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak