Rachel Weisz Kimdir ?

rachel-weisz-kimdir
Paylaş
 

Annesi Avustralyalı Edith Ruth Teich, babası ise Macar asıllı George Weisz olan oyuncu Rachel Weisz 7 Mart 1970 Londra, İngiltere doğumludur. İngilizce dilinin yanı sıra orta derecede Almancayı da bilen oyuncu 2011 yılına gelene kadar İngiltere vatandaşı iken 2011 yılına gelindiği zaman ise Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı oldu. Güzelliği ile insanların başını döndürmeyi başaran oyuncu, henüz 14 yaşında iken modellik yaparak profesyonel anlamda çalışmaya başladı. Cambrigde’da bulunurken de ilk defa oyunculuk denemeleri ile izleyicilerin karşısına çıktı. 1991 yılında iken Talking Tongues isimli tiyatro grubunda yer alan oyuncu bu grup ile birlikte Edinburg Festivali içerisinde Guardian Ödülünü de almaya hak kazandılar.

Üstelik ödülün alınmış olduğu oyunu da Rachel Weisz yazdı ve oyuncular arasında da yer aldı. 1996 yılında Chain Reaction içerisinde Dr. Lily Sinclair rolünü canlandırdıktan sonra aynı sene içerisinde Stealing Beauty’de Miranda Fox karakterine hayat vermişti. 1998 yılında ise I Want You ve Swept from the Sea filmlerinde oyuncu rol yaptı. 1999 yılında çekilen Sunshine ve Mumya filmlerinde de Rachel Weisz farklı iki karakter ile yer aldı. 2001 senesinde The Mummy Returns, Enemy at the Gates ve Beautiful Creatures filmlerinin kadrosundaydı. Oyuncunun yıldızını parlatan film ise 2005 yılında izleyiciler ile buluşan The Constant Gardener oldu.

Filmdeki Tessa Quayle rolü ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Altın Küre, Akademi ve SAG ödüllerini almaya başlayan oyuncu, En İyi Aktris dalında da BAFTA adaylığını da elde etmiş oldu. İlk evliliğini 2002 – 2010 yılları arasında Darren Aronofsky ile yapmış olan oyuncunun bu evlilikten Henry Chance Aronofsky isimli bir erkek çocuğu oldu. 2011 yılında ise hiç kimsenin haberi olmadan James Bond filminin yıldızı olan Daniel Craig ile evlilik yaptı. Evlilikleri günümüzde de süren oyuncu, 2016 yılında da yine birbirinden farklı filmleri çekeceğini belirtiyor. Bu sene The Light Between Oceans, Untitled Donald Crowhurst film, Denial ve Complete Unknown isimli filmlerde de oyunculuğunu göstermeyi hedeflemektedir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak