Polis Yusuf Erin Kimdir ?

Yusuf Erin
Paylaş
 

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene; Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal, Gaziantep milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçe belediye başkanları, şehit polislerin meslektaşları, yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yakınları, şehit polislerin Türk bayrağına sarılı tabutlarına kapanarak gözyaşı döktü. Şehit polis Yusuf Erin’in eşi Rabia ile 4 yaşındaki oğlu Hüseyin Cevher, birbirine sarılarak gözyaşı döktü. Rabia Erin ile oğlu Hüseyin Cevher, yakınlarıyla birlikte tabuta kapanarak gözyaşı döktü ve Yusuf Erin’in fotoğrafını öptü. Serdal Şakır’ın da yakınları uzun süre tabuta kapanarak gözyaşı döktü. Şehidin 10 yaşındaki oğlu Baran ile Emre babasının tabutuna kapanarak gözyaşına boğulduğu törende yakınları ve polisler tarafından teselli edildi.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, teröre tepki gösterdi. Dün sabah kentte kalleş bir bombanın patlatıldığını, 2 polis memurunun şehit olduğunu anlatan Yerlikaya şöyle konuştu:

“Dün sabah 9.20’de bir kalleş bomba patlatıldı. Ne adına patlatıldı, hangi inanç adına patlatıldı? Bizim inancımızda savaş yapmanın bile bir hukuku var. Bunu peygamber efendimiz öğretti; savaş yapmanın, cenk yapmanın, cihat yapmanın ne olduğu bize öğretildi. Biz şehrimizi korurken polisimizle istihbaratımızla, korucumuzla hem imanımızdan hem de hukuk devletinden bu milletin bize göstermiş olduğu anayasa ve hukuk kurallarına uygun, insan haklarına uygun çalışıyoruz, kul hakkına uygun çalışıyoruz, hesap verebilir şekilde çalışıyoruz. Toprağın altındaki Gazi şehirdeki bütün şehitler 180 derece kucağını açarak Yusuf’umuzu, Serdar’ımızı kucaklıyor. Yanlış yolda olanlara söylüyoruz; Allah’ın size verdiği o aklı o fikri bir dakika kullanın. Hangi yoldasınız? Tanımadığınız, bilmediğiniz, güya aynı inançta olduğunuzu söylediğiniz sizin açınızdan söylüyoruz hem kendi dünyanı hem öbür dünyanı nasıl berbat edebilirsin. Bizim alnımız ak, yüreğimiz pak. Dimdik ayaktayız, bugün ağlamıyoruz. Rabbimin verdiği sabırla dimdik ayakta duruyoruz. Biriz, beraberiz, iriyiz, diriyiz. Bu ülke bizim ve Gaziantep teröre teslim olmayacaktır, Allah’ın izniyle biz kazanacağız.”

Gaziantep’teki bombalı saldırıda şehit düşen polis memurları Serdar Şakir ve Yusuf Erin için tören düzenlendi. Terör örgütü PKK mensuplarınca, Diyarbakır’ın Dicle İlçe Jandarma Tabur Komutanlığı’na bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan Uzman Jandarma 4. Kademe Çavuş Hacı Osman Ayyıldız’ın naaşı, düzenlenen törenin ardından memleketine uğurlandı. Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Serdar Yıldırım’ın eşi Yasemin Yıldırım’ın, eşinin Türk Bayrağı’na sarılı cenazesi evinin önüne getirildiği sırada, “Açın bakın o değildir, o olamaz” diye feryat etmesi herkesi ağlattı.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak