Polis Uğur Yıldız Kimdir ?

Uğur Yıldız
Paylaş
 

Teröristlerin el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu şehit düşen 44 yaşındaki polis memuru Uğur Yıldız’ın Kastamonu’daki baba ocağına acı haber ulaştı.

Kastamonu Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan, şehidin babasının vefat etmesi nedeniyle yalnız yaşayan annesi Fahriye Yıldız’a Honsalar Mahallesi Türbe yolu sokak üzerindeki evine giderek acı haberi verdi. 62 yaşındaki anne Fahriye Yıldız, oğlunun şehit haberini aldıktan sonra ağlayarak sinir krizi geçirdi. Acılı anneyi sağlık ekipleri ve yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Çorum Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde görev yaptığı öğrenilen şehit polisin geçici görevle bir süre önce Mardin’in Nusaybin ilçesine gönderildiği belirtildi. Şehit polis memuru Uğur Yıldız’ın Çorum’da yaşayan eşi ve 2 çocuğu da acı haberi aldıktan sonra Kastamonu’daki baba ocağına gelmek üzere yola çıktı.

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde PKK’lıların güvenlik güçlerine el yapımı patlayıcıyı infilak ettirerek düzenlediği saldırıda şehit sayısı 2’ye yükseldi. Saldırıda şehit olan uzman çavuşun yanı sıra ağır yaralanan ve Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan polis memuru da doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

[viralQuiz id=49]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak