Polis Serdal Şakır Kimdir ?

Serdal Şakır
Paylaş
 

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı araçla yapılan terör saldırısında şehit olan polis memurlarından Serdal Şakır için Asri Mezarlık’ta bulunan Bahattin Nakıboğlu Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Aslen Şanlıurfalı olan ancak ailesiyle Gaziantep’e yerleşen şehit polis için düzenlenen törene; Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal, Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, milletvekilleri, belediye başkanları, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yakınlarının gözyaşlarına boğulduğu törende İl Müftüsü Ahmet Çelik’in kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit polisin tabutunu Vali Ali Yerlikaya ve diğer protokol üyeleri omuzlayarak cenaze aracına taşıdı. Şehit polis, Asri Mezarlık içerisinde bulunan Polis Şehitliğine defnedildi.

Dün sabah yaşanan ve neredeyse kentin her noktasından duyulan patlamanın yol açtığı zarar bu sabah daha net ortaya çıktı. Saldırının yapıldığı noktanın 500 metre uzağındaki onlarca işyerinin camları kırıldı, duvarlarda hasar oluştu. Saldırının tatil günü yapılması nedeniyle çevredeki işyerlerinin sahipleri bugün işyerlerine gelerek tadilat çalışması yaptı. Vatandaşlar meydana gelen maddi hasardan çok yaşanan can kayıplarına üzüldüklerini söyledi. Terörün biran önce sona ermesini isteyen vatandaşlar, hasarlarını önemsemediklerini belirterek, saldırıları lanetledi.

Patlamada zarar gören Emniyet Müdürlüğü, Vergi Dairesi ve Büyükşehir Belediyesi’nde hasar tespit ve tadilat çalışmaları sürüyor. Patlamaya en yakın noktada bulunan Emniyet Müdürlüğü önündeki nöbetçi kulübesi ise patlamanın bütün izlerini taşıyor. Şehit polis memuru Serdal Şakır’ın görev yaptığı nöbetçi kulübesinde kurşungeçirmez camlar patlamadan etkilenmezken, kulübenin duvarlarının ise büyük hasar aldığı görüldü.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak