Polis Ferhat Arslan Kimdir ?

Van’da PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcıyı imha ederken meydana gelen patlamada Ferhat Arslan şehit olmuştur. PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen ve imha edilmeye çalışılan patlayıcı polisin elinde inflak etti. Meydana gelen patlamada 2 polis memuru şehit oldu, 1 polis memuru da yaralandı.

Olay, saat 09.30 sıralarında merkez İpekyolu ilçesi Hacıbekir Mahallesi Karlıova sokakta meydana geldi. Yola patlayıcı döşendiği ihbarını alan polis, bölgede geniş güvenlik önlemi alarak olay yerine bomba imha uzmanları sevk edildi. Yapılan inceleme ve güvenlik önlemlerini ardından bomba imha edilmek istenirken, patlama meydana geldi. Meydana gelen patlamada, 2 polis şehit oldu, 1 polis de yaralandı.

Yaşanan olayın ardından bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Patlamanın yaşandığı sokak ve çevresine giriş ve çıkışlar yasaklanırken, bölgede ise hava destekli operasyon başlatıldı.

Van’ın İpekyolu İlçesi Hacıbekir Mahallesi’nde 10 gün önce meydana gelen çatışmada 1 PKK’lı teröristin öldürülmesiyle sonuçlanan operasyonun ardından polis araştırmalarını sürdürdü.
Araştırmaların ardından aynı mahallede yapılan operasyonda, olayla ilgisi olduğu değerlendirilen S.N. gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Tutuklanan S.N.’nin ifadeleri doğrultusunda Cevdet Paşa Mahallesi’nde bir eve dün gece operasyon düzenleyen polis, şüpheli S.Y.’yi de gözaltına aldı.

Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Ferhat Arslan I got %%score%% of %%total%% right

Advertisement

One Response

  1. Atilla KIRCALI

Leave a Reply

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Refresh