Polis Ahmet Çam Kimdir ?

Ahmet Çam
Paylaş
 

Van’da PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcıyı imha ederken meydana gelen patlamada Ferhat Arslan şehit olmuştur. Şehitlerin bomba uzmanı Ferhat Arslan ve Ahmet Çam olduğu açıklandı. Vanlı olan Ferhat Arslan ile Ankara nüfusuna kayıtlı Ahmet Çam’ın çok iyi iki arkadaş oldukları ve emniyet teşkilatında ‘ayrılmaz ikili’ olarak adlandırıldıkları belirtildi. Kaynak: Van’da şehit olan polislerin kimlikleri belli oldu.

Şehit polisler Ferhat Arslan ve Ahmet Çam’ın son olarak Van Gölü kıyısında omuz omuza çektirdikleri fotoğraf ise yürekleri dağladı.Kaynak: Van’da şehit olan polislerin kimlikleri belli oldu.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, terör örgütü PKK’nın faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi. Açıklamada, 1 Mayıs’ta düzenlenen operasyonda bir teröristin etkisiz hale getirilmesinin ardından başlatılan çalışmaların devam ettiği belirtilerek, “İpekyolu ilçesi Hacıbekir Mahallesi’nde bulunan bir eve yapılan operasyonda ölü olarak ele geçirilen bölücü terör örgütü mensubu ile ilgili olarak devam eden araştırmalarda, 7 Mayıs günü yine aynı mahallede bulunan başka bir adrese yapılan operasyonda gözaltına alınan S.N. isimli şahıs sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştır.” denildi.

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, PKK’lıların Tunceli- Ovacık karayolunun 8’inci kilometresindeki Munzur Vadisi içinde kalan Anafatma ile Karşılar köyleri arasında patlayıcı tuzakladığını belirledi. Karayolu trafiğe kapatılarak, bölgeye sinyal kesici Jammer’li araçlar eşliğinde zırhlı araçlarla askerler sevk edildi. Bomba uzmanları yaptıkları çalışmada karayoluna büyük mutfak tüpleri içinde PKK’lılar tarafından 200 kilo bomba tuzaklandığını belirledi. Çevre güvenliği sağlandıktan sonra bomba yerinde patlatılarak imha edildi. Şiddetli patlamada karayolu üzerinde 3 metre genişlik, 2 metre derinliğinde çukur oluştu. Yetkililer, tuzaklanan patlayıcının bulunup imha edilmesiyle olası bir facianın önlendiğini belirtti.

[viralQuiz id=11]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak