Piyade Er Recep Alpmala Kimdir ?

Recep Alpmala
Paylaş
 

Şemdinli Aktütün karayolun da askeriyeye ait zırhlı aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan 4 askerden 26 yaşındaki Sözleşmeli Piyade Er Recep Alpmala’nın memleketi Konya’da şehit ateşi düştü.

Merkez Meram İlçesi Hacıfettah Mahallesi’nde oturan taksi şoförü babası Hasan Alpmala’ya acı haber askeri yetkililer tarafından verildi. Sinir krizi geçiren aile fertlerine hazırda bekleyen sağlık görevlileri müdahalede bulundu. Daha önce hırdavat dükkanında çalışan şehit Alpmala’nın yaklaşık 6 aylık sözleşmeli er olduğu belirtildi. 4 kardeş olan Şehit Alpmala’nın annesi Emine Alpmala’nın da 2011 yılında vefat ettiği öğrenildi.

Şehit olan 4 askerden 26 yaşındaki sözleşmeli piyade er Recep Alpmala’nın memleketi Konya’da şehit ateşi düştü. Şehit Alpmala’nın 6 aylık sözleşmeli er olduğu belirtildi.

Bölgedeki askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, mayına dayanaklı olmasıyla bilinen ve 13 personel taşıyabilen “Kirpi” tipi zırhlı araç ile ona eşlik eden “Kobra” tipi zırhlı araç Şemdinli merkezine yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta Irak sınırı boyunca Aktütün ve Beyyurdu arasında kalan Mendi Köprüsü bölgesinde geçiş yaparken, terör örgütü PKK’nın tuzakladığı EYP patlatıldı.

[viralQuiz id=34]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak