Pınar Altuğ Kimdir ?

Pınar Altuğ
Paylaş
 

Pınar Altuğ 1974 İstanbul doğumludur. Sanatçı lisede eğitimini Fransız Lisesinde tamamlamıştır. Lisede okuduğu yıllarda bir yandan da mankenlik yapmaya başlamamıştır. 1997 yılında İstanbul Üniversitesinde eğitim görmeye başlayan Altuğ okulunu yarıda bırakmıştır. Çünkü 1994 yılında Türkiye güzeli seçildikten sonra mankenlik ile üniversite hayatını bir arada götürememiştir.

Sadece mankenlik değil aynı zamanda sunuculuk ve oyunculuk alanında da kendisini geliştirmeye başlamış. 1990’lı yıllarda sunuculuk yapmaya başlamış ve daha sonra mankenliğe veda etmiştir. İlk rol aldığı dizi, kurt kapanı’dır. Daha sonra; Çocuklar Duymasın, Omuz Omuza, Davetsiz Misafir, İlk Aşkım dizilerinde başrollerde rol almıştır. Pınar Altuğ ‘Çocuklar Duymasın’ adlı dizi sonrasında büyük bir çıkış yakalamıştır. Oyunculuğun dışında o yıllarda ünlü oyuncu yemek kitabı da çıkarmıştır. Dizi çekimleri sonrasında ‘’Türkiye’nin Yıldızları’’ adlı programda sunuculuk yapmıştır.

Pınar Altuğ Video

[memberplayer id=”7502″]

Ünlü olmaya başladığı yıllarda Umut Elçioğlu ile bir birliktelik yaşadı ve mutlu bir şekilde evlendiler.  Çok uzun sürmeyen evlilikleri olaylı bir şekilde boşanmaya kadar götürdü çifti. Belli bir süre bekar olan sanatçı 2008 yılında hayatını Yağmur Atacan ile birleştirdi. Yağmur Atacan ile beraberlikleri gün yüzüne çıktığı zaman aralarındaki yaş farkından dolayı herkes tarafından tepki gören Pınar Altuğ kimseye aldırış etmedi ve aşkının peşinden gitti.  Pınar Altuğ 2009 yılında Su ismini koydukları bebeğini dünyaya getirdi. Mutlu ve huzurlu beraberliklerine artık Su bebekte katılmıştı. Tam olarak aile olmuşlardı.

2000’li yılların başında Çocuklar Duymasın adlı dizide Tamer Karadağlı ile başrolleri paylaşmışlardı. Dizide Pınar Altuğ, meltem karakteriyle karşımıza çıkmıştır. Çocukların karşısında kavga etmemek için yemek sıralarında tartışmaya başlayacaklarını anladıkları zaman hemen ‘’mutfak’’ diyip mutfakta tartışmaya özen gösterdikleri için birçok ailenin de beğenisini kazanmayı başarmıştı dizi. Final bölümü çekildikten sonra uzun yıllar herkes Çocuklar Duymasın dizisinden bahsettiği için yönetmen tekrardan ekrana getirmeye karar vermiştir. 2010 yılında Çocuklar Duymasın dizisi tekrar çekilmeye başlamış ve Pınar Altuğ bu dizide de yer almıştır.

Bebeği olduktan sonra bir tek Çocuklar Duymasın dizisinin devamında rol almış başka bir dizi çekmemiştir. Daha çok zamanını kızına ayıran Altuğ son zamanlarda reklam çekimi ile karşımıza çıkmaktadır.

 


  • Site Yorum

Bir yorum bırak