Mutfak Aydınlatması İçin Öneriler

Mutfak Aydınlatması İçin Öneriler
Paylaş
 

Biz bayanların evimizde en çok özen gösterdiği, hep düzenli ve temiz olmasını istediğimiz ve aslında evimizin en özel köşesi olarak düşündüğümüz alanıdır mutfak. Çünkü evde geçirdiğimiz zamanın birçoğunu mutfaklarımızda geçiriyoruz. En sevdiklerimize mutfakta hazırlıyoruz leziz yemeklerimizi, gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için mutfakta harikalar yaratıyoruz ve en güzel ve sıcak sohbetleri mutfakta sofra başında gerçekleştiriyoruz.

Haliyle mutfaklarımızın dekorasyonuyla ilgili her türlü ayrıntı bizim için üzerinde en çok düşünülmesi gereken, karar verirken bizi çok zorlayabilen bir sıkıntı haline dönüşebiliyor.

Mutfak dolapları, mutfağın zemini, beyaz eşyaların mutfakla uyumlu olması mutfakta kullanılan süs eşyaları mutfağımızın dekorasyonu anlamında ne kadar önemliyse, mutfağımızın aydınlatılması da bir o kadar önemli. Genellikle mutfak aydınlatmasına yeterince önem vermediğimizden, mutfaklarımız sıkıcı ve karanlık görünüyor. Yazımızda işinizi biraz kolaylaştırabilmek için size mutfak aydınlatması için öneriler sunacağız.

Mutfak aydınlatması, mutfak dekorasyonuyla bir uyum yakalayacak şekilde planlanmalıdır. Mutfak aydınlatmasının nasıl yapılacağına karar verirken oda boyutu ve mutfağın konumu göz önüne alınmalıdır. Tezgâhın bulunduğu kısım aydınlık değil ise, tezgâh üzerinde bulunan dolapların altlarına spot lambalar takılmalıdır. Böylece tezgâhta iş yaparken aydınlık ve ferah bir ortamda olur, daha kolay çalışırsınız. Mutfakta bulunan masa üzerinde kullanacağınız sarkıt aydınlatmalar hem aydınlatmayı sağlar, hem de mutfağınızın dekoruna ayrı bir hava katar. Mutfağın daha aydınlık görünmesi için açık mavi veya beyaz ışık kullanmak daha doğru olacaktır. Kullandığınız perdenin açık renk olması ve mutfak dolaplarınızın koyu renk olmaması mutfağınızı daha aydınlık ve ferah gösterecektir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak