Murat Başoğlu Kimdir ?

Murat-Başoğlu-Kimdir
Paylaş
 

İzmir’de 1968 yılında doğmuş olan Murat Başoğlu, sunuculuk kimliğinin yanı sıra oyuncu, manken ve iş adamı kimlikleri ile de adından söz ettirmeyi başarıyor. Henüz daha 17 yaşındayken mankenlik yapmaya başlamış olan Murat Başoğlu, 10 yıl boyunca podyumlarda yer aldı. Bunun sonrasında ise ekranlara transfer olduğu ve 5 yıl birbirinden farklı işler ile ekranlarda olduğu.

Televizyonda kendini öncelikli olarak 1996 yılında kendini gösterdi. Şebnem Dönmez ile birlikte sunmuş olduğu Sabah Şekerleri programını sunmaya başladı. 1997 yılında ise yine Şebnem Dönmez ile oluşturdukları ikili Görevimiz Tehlike isimli yarışma programını sundu. 2012 yılına gelindiği zaman ise Bir Milyon Canlı Para adlı yarışma programının sunuculuğunu yaptı.

2003 yılında aktif olarak sunuculuğu bırakmış olan oyuncu, Biyer Reklam Ajansı’nı kurdu. Kısa sürede işlerini ciddi anlamda geliştirmeye başladı ve Tulipan markası ile tanıtım ofisini kurup işlerlerini çok daha hızlı bir şekilde genişletti. Cartoonboz, Bobblehead ve Takkunya isimli markaları bünyesinde barındıran Murat Başoğlu, böylece insanların hayatlarına keyif veren ürünler ve hediyelik eşyalar tasarlamaya devam ediyor. 2008 yılından beri düzenli olarak spor yapan Murat Başoğlu 1.83 boyunda ve 73 kilo. Her zaman fit bir vücuda sahip olmayı istemiş olan sunucu, yapmış olduğu çalışmalar sonrasında ise 2012 yılında Men’s Health dergisine spor sonrasında fit bir haldeki vücudu ile kapak oldu.

2012 yılında ise Star TV’de yayınlanmaya başlamış olan Benzemez Kimse Sana isimli yarışma programının ilk sezonunun sunuculuğunu da üstlendi. 2013 yılına gelindiği zaman ise TV8 ekranlarında yeni sezonu başlamış olan Bir Fikrin Mi Var isimli programı sundu. 2013 yılında Erol Evgin, Demet Akbağ ve Seyfi Dursunoğlu ile birlikte sundukları yarışma jürideki ufak değişimler ile 24 Ocak 2015 yılına kadar sürdü. Yarışma sunuculuğunun sonrasında ise farklı film ve dizilerde de yer almaya devam etti. 2015 yılında çekimlerine başlanmış olan Çilek Kokusu isimli dizide Sinan Mazharoğlu karakterini canlandıran Murat Başoğlu, bunun dışında Patron Mutlu Son İstiyor, Makber, Senden Önce gibi yapımlarda da yer aldı.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak