Muhammet Kayku Kimdir ?

Muhammet Kayku
Paylaş
 

1991 yılında İstanbul’da doğmuş olan Muhammet Kayku, aslen Kafkasya göçmeni bir aileden gelmektedir. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye hazırlanırken bu aşamada pek çok farklı tiyatro, sinema ve dizilerde yer almaya başladı. Profesyonel anlamda fotomodellik yapan ve bunun yanı sıra fotoğrafçılık ile ilgilenen Muhammet Kayku ilk olarak 2009 yılında 4. Osman isimli televizyon dizisinde yer aldı. Bundan iki sene sonrasında ise Su Yolunu Bulur’da rol alarak ekranlara ısınmaya başladı. Aynı sene içerisinde sevilen komedi dizilerinden bir tanesi olan Alemin Kıralı’nda konuk oyuncu olarak yer aldı. 2012 yılında ise ilk sinema filminde rol aldı. 2012 yılında çekilmiş olan Kızımı Kurtarın filmini çekti.

Filmin çekilmesinden sonra ise Şahin ve Çetesi’nin kadrosunda da Muhammet Kayku’yu görmek mümkündü. Kanal 7’de yayınlanan ve bir anda çok hızlı bir şekilde popülerlik kazanan Elif isimli dizinin kadrosunda yer almasının ardından yine aynı kanalda yayınlanmış olan Hayat Dediğin dizisinde de rol aldı. 2015 yılına gelindiği zaman 12 Eylül dönemini anlatan ve oldukça büyük bir beğeni kazanan Kafes isimli filmde de ufak bir rolde yer aldı. Sinema ve dizi konusunda deneyim sahibi olmasından sonra ise 2016 yılında vizyona girmiş olan Türk Lokumu kadrosunda yer alan isimlerden bir tanesi oldu. Mustafa Topaloğlu, Oya Aydoğan gibi isimlerin yer aldığı bu film sonrasında ise Öykü Serter’in sunumu ile ekranlara gelen Fenomen yarışma programında yer almaya başladı.

Bu yarışmada iki farklı evde kadınlar ve erkekler bulunuyor. Oyunculuğunu çok daha ileriye taşımak adına bu yarışmaya katıldığını söyleyen oyuncu, konuşmayı aşırı sevdiğini belirtiyor. İnsanları konuşarak oldukça kolay bir şekilde etkileyebileceğini düşünmekte. Kadınlar ile arasının çok iyi olduğunu söyleyen Muhammet Kayku, bundan dolayı da yarışmadaki kadınları kendi tarafına çok daha kolay bir şekilde çekebileceğini düşünüyor ve yarışmayı da bu sayede çok kolay bir şekilde kazanabileceğini düşünüyor. Ancak rakipleri tahmin ettiğinden çok daha zorlu ve bundan dolayı da Muhammet Kayku adımlarını daha dikkatli bir şekilde atmayı hedefleyip şampiyon olmak istiyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak