Mardin Nusaybin Şehit Düşenler Kimdir ?

Mardin-Nusaybin-Şehitleri
Paylaş
 

Dün gece polis ve askere ait iki zırhlı aracın çarpıştığı kazada ağır yaralanan polis memuru Turgut İnanç, kurtarılamayarak şehit oldu. Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde dün gece polis ve askere ait iki zırhlı aracın çarpıştığı ve Mardin Terörle Mücadele Şube Müdürü Gaffar Güneş şehit olduğu kazada ağır yaralanan ve ambulans uçakla GATA ya götürülen polis memuru Turgut İnanç da yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu.

Nusaybinde Neler Yaşanıyor ?

Mardin Nusaybin’de bölücü terör örgütü PKK mensuplarına yönelik sürdürülen operasyonda çıkan çatışmada özel harekat polisi şehit oldu.Operasyonlar kapsamında Fırat Mahallesi’nde terör örgütü mensupları ile çatışma çıktı.Çatışmada yaralanan bir özel harekat polisi ambulansla Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan polis memuru şehit oldu.

Fırat Mahallesi’nde yoğunlaşan operasyonlarda, bölgeden yoğun çatışma sesleri geliyor.Bölgede şiddetli patlama ve ağır silah sesleri duyulurken, İpekyolu üzerinde bir iş yerinin de yandığı görüldü. Asker ve polisin ortak düzenlediği operasyonda İpekyolu üzerinde bulunan tanklar, Fırat Mahallesi ve Dicle Mahallesi’nde bulunan barikatlara top atışları yapıyor.

İlçenin Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle, Yenişehir ve Zeynelabidin Mahallelerinin cadde ve sokaklarında kazılan 200’ü aşkın çukur ve barikatlara 10 tonun üzerinde patlayıcının yerleştirildiği belirtilirken, yaklaşık 300 silahlı PKK’lı teröristin bulunduğu ileri sürülüyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak