Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir ?

Leyla Lydia Tuğutlu
Paylaş
 

Leyla Lydia Tuğutlu Almanya Berlinde dünyaya gelmiştir. Babası Türk Annesi Alman vatandaşıdır. Öğrenimine Türkiye de ilkokul ile başlamıştır. Okul döneminde piyano derslerine ilgi duymuştur. Aynı zamanda yarı dönem olarak konservatuvarına devam etmiştir.

Beş veya Altı yıl boyunca müzik ve keman dersleri almıştır. Bu süre zarfında bir model ajansı ile çalışmış, kendisini geliştirmiştir. Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, Üniversite yıllarında Konservatuvarı bırakarak mankenlik ve modelliğe geçiş yapmıştır.

Şu anda öğrenci olarak İTÜ Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitimine devam etmektedir. Toplam Üç Dil bilmektedir. Bunların arasında Türkçe, İngilizce ve Almanca yer almaktadır. Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu‘nun kardeşini canlandırmıştır. Es Es Dizisinde irem karakterine hayat katmıştır.

Leyla Lydia Tuğutlu 2008 yılında yapılan, Miss Turkey yarışmasında birinciliği kazanmıştır. İşin en ilginç taraflarından biridir ki, her genç modelin hayalini kurduğu Paris Hilton tarafından tacı takılmıştır. Tarihler 12 Aralık 2008’i gösteriyordu ki, Afrikada yapılan World Güzellik yarışmasında Türkiye yi temsil etmiştir. 2006 yıllarında Çin de yapılan ‘Miss Tourism Queen International‘ yarışmasında prenses ödülünü kazanmıştır.

Ayrıca Kiralık Aşk, Kirli Beyaz dizilerinde rol almıştır. Günce, Delibal, İçimdeki Ses Filmlerinde oyunculuğunu kanıtlamıştır. 2016 Yılında başlayacak olan Tatlı İntikam dizisinde oynayacağı bilinmektedir.

 


  • Site Yorum

Bir yorum bırak