Leyla İmret Kimdir ?

Leyla İmret Kimdir ?
Paylaş
 

1987 yılında Şırnak Cizre’de dünyaya gelen Leyla İmret 2014 yılı yerel seçimlerinde Kadir Kunur ile birlikte %83’lük oy ile Cizre Belediye Başkanı seçildi. 5 yaşındayken Cizre’de güvenlik güçleri ve terör örgütü pkk arasında çıkan çatışma da babasının öldürülmesiyle 1996 yılında ailesi ile birlikte Mersin’e göç etti. Mersin’de halası ve dayısı ile bir süre yaşadıktan sonra Almanya’ya yerleşti.

Bremen kentinde eğitimine devam eden Leyla İmret Pedagoji eğitimi gördü. 2013 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı ve 2014 yılı yerel seçimlerinde Cizre belediyesine Kadir Kunur ile birlikte eş-başkan adayı oldu. Barış ve Demokrasi Partisi adayı olan Leyla İmret %83 oy alarak Cizre Belediye Başkanı seçildi. Türkiye’nin en genç belediye başkanlarından olan Leyla İmret Cizre’nin ilk kadın belediye başkanıdır.

Terör örgütüne yakınlığı ile bilinen Leyla İmret Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Halkı Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı silahlı isyana tahrik etme ve terör örgütünün propagandasını yapmak, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek” gerekçeleri ile soruşturma açılmıştı.

 

Kimdirhayati.com ekibi olarak bu ve bu gibi Vatan haini kişileri esefle kınıyoruz..


  • Site Yorum

Bir yorum bırak