Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri

mutfak dekorasyon fikirleri
Paylaş
 

Küçük mutfak eğer doğru dekore edilirse, son derece kullanışlı bir hale gelebilir. Burada önemli olan, küçük mekanı doğru değerlendirerek, çalışma alanını genişletmek ve mutfak araç-gereçleri için doğru yerleri belirleyebilmektir. Bunu başarmak mümkün. Bir örnekle konuya açıklık getirelim.

Evinizde küçücük bir mutfak var. Mutfak öylesine küçük ki, 2 kişi dahi çalışmanız pek mümkün değil. Lavabo üzerinde bir üst dolap, birde alt dolap var. Birde 3 büyük beyaz eşya… Bu durumda ne yapmalısınız?

Küçük mutfak dekorasyon fikirleri bu noktada çok önemlidir. Şimdi bu püf noktalarından bir kaçını, gelin bu mutfağa uygulayalım.

1-Hemen mutfak kapınızı sökün ve yerine boncuklu perde kapı ya da Akordiyon kapı yaptırın
2-Mutfak araç gereçlerini ve elektronik eşyalarınızı hep küçük seçin.
3-En büyük boy çalışma tahtası kullanın. Çalışırken, tahtayı lavabo üzerine koyar, burayı da mutfak seti gibi kullanma şansı bulabilirsiniz.
4-Mutfağın rengini, daha geniş gözükmesi için açık renk veya pastel tonlarına boyayın
5-Işık olarak spot ışık kullanın. Mümkünse mutfak dolabının altından gizli ışık şeklinde kullanabilirsiniz.
6-Fırın, dolap yada bulaşık makinesi ile duvar arasında kalan boşluğa(üçünden biri) çekmeceli bir raf sistemi yaptırabilir, temizlik malzemelerinizi burada depolayabilirsiniz.
7-Tavana askı sistemi koydurup, çok kullanmadığınız tencere, tavayı kuplarından asarak, yukarda muhafaza edebilirsiniz.
8- Duvarda atıl duran her boşluğa raf yaptırın ve fazla eşyalarınızı, açıkta kalan elektronik eşyaları mutfak setinden buralara kaldırın ki, set boş kalabilsin.
9-Lavabo üstü dolabın altına, tek sıra uzun bir raf yaptırın ve buralara da araç gereçlerinizi yerleştirin.
10-Duvara monte açılır kapanır bir masa yaptırın ve iki katlanır taburesini alın. Yemek yerken kullanıp, yemek yedikten sonra masayı ve tabureleri katlayıp kapatın. Katlanmış tabureleri de, mutfak duvarına 2 çivi çakıp, çivilere takın.

Bu örnekleri kendi hayal gücünüzle de çoğaltabilirsiniz. Bu maddeleri, kendi mutfağınıza uygularsanız, son derece kullanışlı bir mutfağa sahip olduğunuzu göreceksiniz.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak