Koray Avcı Kimdir ?

Aslen Erzincan’lı olan Koray Avcı söylediği Ankara’da Kızılay’dan Batıkent’e gitmek için bindikleri metroda söyledikleri Volkan Konak şarkıları ile sosyal medyada milyonlara ulaşan eşsiz bir ses. Söylediği Volkan Konak şarkıları ile Karadenizli olduğu düşünülmektedir. Ankara’da sokak sanatçılığı yapan Koray Avcı ve Köksal Fındık harçlıklarını kazanmak için sokakta türküden oyun havasına kadar her türlü müziği yaparak başladılar. Son yıllarda profesyonel stüdyo kayıtlarına başlayarak kendi tarzlarında müziğe devam etmekteler. 2015 yılında başlayan albüm çalışmaları ve dizi jenerik müziği projelerine imza atmışlardır.

Galatasaray’ın şampiyon olduğu gün çaldıkları Galatasaray Marşı ve peşinden Volkan şarkıları söylemesinin ardından 14 yaşındaki bir çocuğun çektiği videoyu youtube’a yüklemesi ve sosyal medya da çok kısa sürede paylaşılması ile meşhur oldular Koray Avcı ve Köksal Fındık . O günün hikayesi ise kısaca Ankara Tunalı Hilmi caddesinde canlı müzikten kazandıkları paranın biraaz az olduğunu düşünen Oğuz Arslan’ın birde Volkan Konak söyle demesiyle kazandıkları paranın bir anda artması ile Koray Avcı’nın metroya girip Volkan Konak şarklıları ile yüklü bir miktar para kazanıp gün sonunda talihsiz bir olayla kazandıkları parayı kaybetmeleri şeklindedir.

Ayrıca Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında ücretsiz konserler vererek duyarlı bir davranış sergileyen Koray Avcı dünyanın bir çok yerinde sayısız konser vermiştir. Koyu bir Nazım Hikmet  hayranı olan sanatçı, sık sık şarkı aralarında şiirler okuyarak seyircisini kendisine hayran bırakmaktadır.

Sesi gülen adam olarak ismini duyuran  sanatçı Neşet Ertaş, Volkan Konak, Nurettin Rençber, Ahmet Kaya, Onur Akın ve ismini sayamadığımız bir çok sanatçının efsaneleşmiş eserlerini kendi yorumuyla yeniden gün yüzüne çıkarmaktadır. korayavci.com.tr adresinden veya sosyal medyalarda “Koray Avcı” ismiyle sanatçı hakkında detaylı ve güncel bilgiler bulunabilir.

Koray Avcı’nın Kendisinden öğrendiğimiz Hayat Hikayesi İse;

Çocukluğumdan beri resim ve müziğe karşı ilgim vardı. Şarkıcılıktan ziyade ressam olmak istemiştim ama babam izin vermemişti. 20’li yaşlarımda Erzincan’ın dayanışma gecelerinde türküler söyleyerek müzik yolculuğuma başladım. Ailem ‘ilim irfan sahibi’ olmamı istediklerinden istemeyerek de olsa Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nü kazanıp, müziği askıya alıp Muğla’ya gitim. Orada sevdiğim ortamı bulamasam da, sokakta gitar çalan bir arkadaşımın yanına oturup şarkı söylememle hayatım değişti. O günden sonra sokaklarda şarkı söylemeye başladım. 2012 yılında okul bittikten sonra Ankara’ya döndüm ama sahneye çıkamıyordum. Bu kez bir başka gitarcı arkadaşımla toplu taşıma araçlarında çalmaya başladım. Nihayetinde verdiğimiz bir konserde tanıştığımız Dokuz Sekiz Müzik’in sahibi Ahmet Çelenk sayesinde profesyonelliğe adım atmış oldum..

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Koray Avcı I got %%score%% of %%total%% right

Advertisement

15 Comments

 1. Emrah Sultandağ
 2. Kareay
 3. cansu
 4. Buse
 5. ozan
 6. İrem Özaydın
 7. Deniz
 8. duygu
 9. ramazan
 10. Meliha altan
 11. Fatma köroglu
 12. MUNİSE DOGAN

Leave a Reply

Ad Blocker Detected

Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker.

Refresh