Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir ?

Kıvanç-Tatlıtuğ-Kimdir
Paylaş
 

27 Ekim 1883 Adana doğumlu olan Kıvanç Tatlıtuğ, günümüzde en beğenilen oyunculardan bir tanesi olarak öne çıkıyor. Edirneli bir anne ve Bosna-Hersek kökenli bir babanın çocuğu olan Kıvanç Tatlıtuğ 2002 yılında katılmış olduğu Best Model Of Turkey’de birinci olmuştur. Bunun ardından da Türkiye’yi temsil ettiği Best Model Of The World’de de birinci olması ile birlikte adını duyurmaya başladı.

Ancak asıl popülerliğe 2005 yılında aktif olarak başladığı oyunculuğu ile ulaştı. Önce Gümüş isimli dizide başrol karakterlerinden Mehmet’i oynadı. Burada başarılı olmasının sonrasında ise Menekşe ile Halil dizisinde Halil’i canlandırdı. Bu iki dizi ile kendine ait bir hayran kitlesine yavaş yavaş ulaştı.

Türkiye’de en fazla beğenilen dizilerden bir tanesi olan Aşk-ı Memnu ise oyuncunun tam olarak çıkış yaptığı dizi oldu. Burada köşkün yakışıklı genci Behlül karakterine hayat veren oyuncu başrolü Beren Saat, Nebahat Çehre ve Selçuk Yöntem ile paylaştı. Emin adımlarla ilerlemeye başladığı oyunculukta rakiplerinden başarılı bir şekilde sıyrılan oyuncu, dizinin final yapmasının ardından ise 2010 yılında 4 bölüme konuk olarak Ezel dizisinde izleyicilerinin karşısına çıktı. Bir önceki karakterinden çok farklı olan Sekiz ile birlikte ne kadar iyi bir şekilde role büründüğünü de herkese göstermiş oldu. 2011 – 2013 yıllarında ise Kuzey Güney isimi dizide Kuzey karakterine hayat verdi. İki kardeşin mücadelesini anlatan bu diziyle de yine insanları ekran başına topladı.

Bu dizinin sona ermesinin ardından sonraki projesi ise Kurt Seyit ve Şura oldu. Burada ise rol arkadaşı Farah Zeynep Abdullah’tı. Bu dizinin sona ermesinin ardından ise uzun süreli bir dinlenme sürecine girdi. Şimdilerde ise yapımcılığı Ay Yapım’ın üstleneceği ve 2016 yılının Şubat’ında insanların karşısına çıkacağı söylenen Siyah – Beyaz isimli dizi ile tekrardan ekranların karşısına çıkmayı planlamakta. Oyuncu yalnızca dizilerde yer almadı. Bununla birlikte Amerikalılar Karadeniz’de 2, Kelebeğin Rüyası gibi filmler ile de beyazperde konusundaki yeteneklerini de insanlara sundu. 2010 yılında gösterime giren Oyuncak Hikayesi 3’te ise Ken karakterini başarılı bir şekilde seslendirdi.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak