Keremcem Kimdir ?

Keremcem
Paylaş
 

Türkiye’nin en sevilen pop müzik sanatçılarından bir tanesi olan Keremcem 28 Aralık 1977’de Muğla’nın en güzel bölgelerinden bir tanesi olan Milas’ta doğdu. Asıl adı Keremcem Dürük olan sanatçının nüfus cüzdanında ise doğum tarihi 5 Ocak 1978 olarak yazılmıştır. Şarkıcının Beste isminde bir de ablası bulunuyor. İlköğrenimini Sakarya İlkokulu ile İzmir Özel Fatih Koleji’nde yapmasının ardından lise öğrenimini tamamlamak adına Muğla Turgut Reis Lisesi’ne başladı. 1995 yılında buradan mezun olurken aynı zamanda gitarla tanıştı. İlk bestesini ise mezun olduktan bir sene sonra yaptı. 2001 yılında Yonca Evcimik’in bu konudaki teşviki ile birlikte İstanbul’a geldi ve Aykut Gürel ile tanıştı.

Bu esnada diğer bir taraftan da Ege Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler bölümünü okuyordu. 2003 yılında üniversite öğrenimini bitirmesinin sonrasında ise Aykut Gürel ile birlikte çalışmalara başladı. Bu çalışmaların sonucu da 2005 yılında bir albüm ile tamamladı. Bu albüm ile birlikte en iyi çıkış yapan sanatçı ödülünü de aldı. Aynı sene içinde televizyon sektöründe de yer alan Keremcem öncelikli olarak Aslı İle Kerem isimli dizide rol aldı. Sonrasında Aşk Oyunu dizisi bunu takip etti. 2005 yılının sonlarında Seden Gürel ile yaptıkları düet albümü Maia müzikseverlere sunuldu.

2006 yılında Aşk Bitti isimli albümünü yayınlarken aynı zamanda Haldun Dormen’in yönettiği Broadway’den İstanbul’a isimli müzikalde sahne alma fırsatına erişti. Çirkin Ördek Yavrusu animasyon filminde ise bir ördeği seslendirdi. Bu aşamada ise müzik kariyerine de devam etti. 4. albümünü yayınlayan sanatçı Kıbrıs, Azerbaycan, Almanya, Türkiye’nin yer aldığı 170 konserlik bir turneye çıkmış oldu.

Bunun sonrasında ise 2009 yılında vatani görevini yerine getirmek için askere gitti. 2014 yılında İksir: Dedemin Sırrı adlı sinema filminde başrolde olan Keremcem’e Seda Güven, Cansu Tosun, Bülent Şakrak gibi isimler eşlik etti. Son dönemlerde ise O Hayat Benim isimli dizide başrol oynamaya devam ediyor. Burada başarılı bir avukat olan Ateş’i canlandıran şarkıcı, böylece yalnızca müzik anlamında değil aynı zamanda oyunculuk anlamında da ne kadar yetenekli olduğunu gösterdi.

Keremcem Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak