Kazım Esmer Kimdir ?

Kazım-Esmer-Kimdir
Paylaş
 

Kazım Esmer Antalya Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevliyken 4 ay önce geçici görevle Mardin’in Nusaybin İlçesi’ne gönderilen 44 yaşındaki Esmer dün PKK’lılara yönelik operasyon sırasında şehit düştü.


Şehit polis memuru için Uncalı Kent Mezarlığı’nda tören düzenlendi. Cenaze aracıyla mezarlığa getiren Esmer’in cenazesini Özel Hareket Şube Müdürlüğü’nde görevli meslektaşları omuzladı ve şehit polisin son yolculuğuna uğurlanacağını musalla taşına bırakıldı. Esmer’in tabutunun başında saygı duruşunda bulunurken, şehit polisin babası Mehmet Esmer, ona destek olmak için kolundan tutanlardan sıyrıldı ve oğlunun fotoğrafını alıp gözyaşları içinde sarıldı.
Şehidin tabutuna meslektaşları tarafından gül suyu döküldü. Şehit Polis Esmer’in cenazesi vatandaşlarını ellerinin üzerinde şehitliğe getirildi. Nusaybin’de şehit düşen Kazım Esmer’in Kepez İlçesi Büyükada Sitesindeki evinin sokağı da Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehidin Uncalı Kent Mezarlığındaki cenaze namazı için Büyükşehir Belediyesi, Kepez Belediyesi ve bazı turizm firmaları evinin önünden mezarlığa ücretsiz otobüsler kaldırdı.

 

 


  • Site Yorum

Bir yorum bırak