Katy Perry Kimdir ?

Katy Perry
Paylaş
 

Katheryn Elizabeth Hudson” kimlik adıyla Katy Perry 25 Ekim 1984 tarihinde dünyaya gelmiştir. 2016 yılına göre 32. Yaşı içerisinde yer almaktadır. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde dünyaya gelmiştir. Burada bir tatil kenti olan Santa Barbara’da büyümüştür.

Babası sayesinde çok ufak yaşlarda müziğe ilgi duymaya başladı ve ardından devamını getirdi. Gospel adı verilen müzik aletini kiliselerde çalmaktaydı. Babası rahip olan Katy Perry, ilahi tarzda şarkılar dinlemekte idi.

2001 yılında müzik dünyasına ilk albümü olan “Katy Hudson” ile giriş yaptı. Yaptığı müzikler genelde dini tarzdaydı. Bu yüzden istenilen satışı ve ilgiyi göremedi. 2003 yılında lise eğitimi sona erdi. The Matrix filminde 2004 yılında vokalist oldu.

Adında aslında Perry bulunmuyor fakat oyunculuk hayatına da giriş yaptığı için, Kate Hudson ile karışmamak adına sahnelerde kullandığı takma ismi tercih ederek “Katy Perry” adını koydu kendine.2008 yılında çıkarttığı yeni albümündeki 1 şarkıyla patlamaya geçti ve albümü 7 milyondan fazla satış yaparak rekor elde etti, tabelalardaki ilk 100 arasında yerini aldı.

Marjinal bir hayat tarzı olup, asıl saç rengi sarışın olmasına rağmen saçlarını boyatmaktadır. Marjinal olduğu için genelde mor, turkuaz vb. gibi renkli peruklar kullanarak dış dünyaya içindeki farklılığı yansıtmayı başarmıştır. 93-63-88 vücut ölçüleriyle de oldukça seksi bir kadındır. 172 santimetre olan uzun boyuyla bu vücut ölçülerinin hakkını vermektedir.

Katy Perry Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak