Katre Türkay Kimdir ?

Katre-Türkay-Kimdir
Paylaş
 

30 Mayıs 1987 yılında İstanbul’da doğan Çağrı Katre Türkay, Dumlupınar İlköğretim Okulun da ilköğrenimini yaptıktan sonra Hayrullah Dumlupınar Lisesi’ne başladı. Annesi kırım Türkü olan sunucunun babası ise Bulgaristan göçmenidir. Profesyonel anlamda modellik yaşantısına henüz 15 yaşındayken başladı.

Başak Gürsoy ajansına kayıtlı olarak başlamış olduğu modellik yaşamı içerisinde yalnızca reklam oyunculukları yapmadı, aynı zamanda sunuculuk deneyimleri ve DJ’lik de yapmaya devam etti. 2004 yılında ise Miss Tourism isimli güzellik yarışmasına katıldı. Bu yarışmada diğer rakiplerini başarılı bir şekilde geride bıraktı ve birinci oldu. 1.70 boyunca sarışın ve mavi gözlü olan sunucu Passaparola başta olmak üzere birçok farklı televizyon programında da hosteslik yaptı.

Sunucunun şimdiki hedeflerinden bir tanesi ise sinema filmi çekmek olarak biliniyor. Bundan dolayı da Katre Türkay spikerlik, diyalog ve sunuculuk eğitimi de aldı. Sunucunun yıldızı ise Mehmet Ali Erbil ile birlikte sunmuş olduğu Ya Şundadır Ya Bunda adlı programda parlamıştır. Sevgisiz Nereye adlı film ile birlikte kamera karşısına geçmiş olan sunucu, bunun sonrasında ise Abimm isimli filmde rol aldı. Bunun sonrasında ise pek çok farklı dizi ve reklam filminde boy gösterdi. Sunucu yalnızca yarışma programlarını sunmamakta. Bununla birlikte sunucu bazı televizyon, magazin ve müzik programlarını sundu ve şimdilerde yine bu işi yapmaya devam etmekte.

Fiziğine oldukça dikkat eden Katre Aksoy, bunun yalnızca sunuculuk için değil aynı zamanda oyunculuk için de çok büyük bir öneme sahip olduğunu düşünmektedir. Oyunculuk alanında çok iyi yerlere ulaşmak isteyen sunucunun ilerleyen dönemlerde birlikte bir sinema filminde rol almak istediği kişi ise Cem Yılmaz.

Kimi zaman ismi magazin dünyasında çıksa da sunucu başarılı bir oyunculuk kariyerine ulaşmak istediğini ve bundan dolayı da mümkün olduğu kadar yanlış şekilde çıkmaması adına çalışmalarını sürdürüyor. Şimdilerde ise Kral Magazin isimli programın yanı sıra farklı özel gecelerde ve festivallerde sunuculuk yapmaya devam eden Katre Türkay; moda, sağlık ve radyo programlarını da yaparak deneyimini arttırma konusunda ne kadar istekli olduğunu da göstermiş oluyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak