Kağıttan saksı çiçeği yapımı

Kağıttan saksı çiçeği yapımı
Paylaş
 

Gerçek ya da yapma çiçekler yaşam sevinci verir. Canlı bir çiçeği bahçenize, bir saksıya ekip büyümesini izleyebilirsiniz. Elinize rengârenk örgü iplerini ve tığınızı alarak da güzel çiçekler örüp dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz. Bir tabloda güzel çiçekler resmedildiğini görebilir, alıp duvarınıza yerleştirebilirsiniz. Çiçek ebru sanatının da vazgeçilmezidir. Nasıl olursa olsun bir çiçeğe bakmak güzeldir. Peki, ya kâğıttan çiçekler yapılıyor dersek? Evet, Kâğıttan saksı çiçeği yapımı da el işleri arasında yer alıyor. Kâğıt katlama sanatını çoğunuz duymuşsunuzdur. Buna origami denilmektedir.

Beyaz ya da renkli bir kartona ufak birkaç çizim ve katlama ile gerçeği kadar şık saksılar ve çiçekler ortaya çıkarılabiliyor. Renk uyumu dikkate alındığında kâğıttan saksılar ve içine yerleştirilen kâğıttan çiçekler gerçekten odalarınızı süsleyecek kadar güzel oluyor. İlk bakışta zor gibi görünse de yapım aşamalarının fotoğraflarına ve anlatımlarına bakılırsa kolay yapılabileceği görülecektir. Fazla da bir el becerisi gerektirmeyen Kâğıttan saksı çiçeği yapımı çocuklarınız tarafından da yapılabilecek, el becerilerini geliştirebilecek bir uğraş.

Emek verilerek yapılabilen bu hoş çiçekler bir yakınınıza armağan olarak verilebilir ya da kendi evinizde dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz. Pahalı ve zor bulunan malzeme gerektirmeyen, çok fazla masrafı da olmayan Kâğıttan saksı çiçeği yapımı hoş bir hobi, bir el sanatıdır. Kâğıt katlama ya da origami denildiği zaman genellikle akıllara bazı hayvanlar gelmektedir ancak birbirinden güzel çiçekler de yapılıyor. Görüldüğü gibi kâğıt sadece yazı yazmaya, resim çizmeye yaramıyor, birkaç yerinden ustaca katlanırsa kâğıtlar birden güzel çiçekler açabiliyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak