Kağıttan Çiçek Yapımı

kağıttan çiçek yapımı
Paylaş
 

Çiçekler dekoratif amaçlı birçok alanda kullanılıyor, çiçekleri her ne kadar çok sevsek de gerçek çiçeklerin dallarından kopartılarak süslemelerde kullanılması ve sonrasında solmaları ve çöpe atılmaları pek hoş olmuyor. Bu sebepledir ki günümüzde süslemelerde çoğunlukla yapay çiçekler tercih edilir bir hal aldı, doğum günü, davet masalarınıza ve birçok aktivite için evinizde küçük bütçeler ile kâğıttan çiçek yapabilirsiniz. Hem kendi el emeğiniz hem de maliyetsiz bir şekilde elde etmiş olacaksınız.

Kağıttan çiçek yapımı için çok fazla malzemeye ihtiyaç duymayacaksınız, Her evde bulunan bir tane makasınız ve yapıştırıcınız olması neredeyse uygulamanın tamamını kapsıyor ve ana malzememiz olan kağıtlar, çeşitli kağıtları bu iş için rahatlıkla kullanabiliriz, tamamen kendi tercihimize kalmış kullanacağımız alandaki konseptlere uygun renk ve ebatlarda seçilmiş olan kağıtlar ile uygulamamıza başlayabiliriz.

Uygulamamızda gazete kâğıtlarından veya kullanılmayan eski defter kâğıtlarından destek alabiliriz. A4 büyüklüğündeki kağıtları dikdörtgen kısmın kısa kenarına bir tane tahta kurşun kalem çapraz olarak bırakalım ve yine çapraz şekilde kalem ile birlikte rulo olacak şekilde kağıt bitene kadar saralım kağıt bittikten sonra en uç kısmı yapıştırıp kalemi içinden çekelim böylelikle çiçeklerimizin sap ( gövde ) kısımlarını oluşturmuş olacağız. Yeteri kadar çiçek gövdesi elde ettikten sonra bunları bir poşetin içine yerleştirerek buzlukta katılaşmaları için yarım saat bekletmemiz faydalı olacak ve uygulamayı daha rahat yapmanızı sağlayacaktır. Yarım saat sonra buzluktan alıp boyama işlemine geçebiliriz.

A4 büyüklüğündeki kâğıdımızı yelpaze şeklinde bir parmak kalınlığında içe ve dışa bükerek en uç kısımdan itibaren katlayalım kağıdın en sonuna geldiğimizde uç kısımlarını dikkatlice yapıştıralım ve daire şeklinde bir yelpaze elde edelim. Yelpazenin orta kısmına gövdeyi yapıştırarak tutturalım ve yelpazenin uçlarını makas yardımı ile ziğzag şekiller keserek süsleyelim, yaptığınız uygulama ile şirin karanfiller elde edeceksiniz.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak