Jandarma Er Adem Gül Kimdir ?

Adem Gül
Paylaş
 

Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde vatani görevini yapan Jandarma Er Adem Gül, bilinmeyen bir nedenle arkadaşının silahının kazayla ateş alması sonucu vurularak şehit oldu. Acı haber, askeri yetkililerce Jandarma Er Adem Gül’ün memleketi Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ne bağlı Zafer Mahallesi’nde oturan anne Fatma ile baba Yaşar Gül’e verildi. Adem Gül’ün şehit düştüğünü haber alan yakınları eve gelerek aileye taziyelerini iletti. Ailenin oturduğu eve ise Türk bayrağı asıldı.

Belediye yetkilileri, mektubun adres karışıklığı ve soyisim benzerliği nedeniyle, adrese yanlışlıkla gönderildiğini belirtti. Çorlu Belediye Başkanı’nın adına, o gün kentte mezar yeri satın alındığında vefat olduğu düşünülerek, yakınlarına başsağlığı mesajı gönderildiği, soyadı benzerliği sonucu gönderilen mektubun tesadüf sonucu Er Adem Gül’ün şehit olduğu gün ulaşması garipsendi.

Aynı eve dün, Çorlu Belediye Başkanı CHP’li Ünal Baysan imzasını taşıyan ve üzerinde “Sayın Serdar Gül’ün vefatını derin üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dilerim” yazılı mektup gönderildiği bildirildi.

Şehitlik Şehit Olmak Nedir?

Ebu Hureyre (ra) anlatıyor; “Muhammed’in nefsi kudret elinde olan Zat-ı Zülcelal’e kasem olsun; Allah (cc)yolunda gazaya çıkıp öldürülmeyi, sonra tekrar hayat bulup gazada tekrar öldürülmeyi, sonra tekrar gazaya çıkıp öldürülmeyi ne kadar isterim.” (Buhari). Sehl bin Huneyf (ra) anlatıyor;
“Samimi olarak Allah’tan şehitlik dileyen kimse yatağında da ölse Allah (cc) onu şehitlerin mertebesine ulaştırır.” (Müslim). İbn-i Mesud (ra) rivayet ediyor; “Allah’ın öyle kulları vardır ki, onları öldürülmekten korur, güzel ameller içerisinde ömürlerini uzatır. Rızıklarını güzelce verir. Onları afiyetle yaşatır, ruhlarını yataklarında huzur içerisinde aldığı halde onlara şehitlik makamını verir.” (Taberanî).


  • Site Yorum

Bir yorum bırak