Jackson Martinez Kimdir ?

Jackson Martinez
Paylaş
 

Gerçek Adı Jackson Arley Jackson Martinez Valencia‘dır. 3 Ekim 1986 yılında Quibdó şehrinde doğmuştur. Kolombya vatandaşıdır. 29 yaşında 1,89 Cm boyundadır. Henrique Pompeo oyuncunun danışmanıdır. Gençlik yıllarında futbola başladığı kulübü Deportivo Encizo olarak bilinmektedir.

Futbolunu en iyi oynadığı bölgeler Forvet ve Santrafor olarak açıklamıştır. İki ayağınıda etkili şekilde kullanmayı bilir. Rakiplerini şaşırtıcı ataklarda bulunarak, gol şansını zorlamaktadır. Primera División liginde 15 maçta 2 gol kaydetmiştir. Şampiyonlar Ligin de 4 Maçta 1 Gol atmıştır. Kral kupasında 3 defa forma şansı bulmuş, ancak gol olarak değerlendirememiştir.

1 Ocak 2004 yılında Medellin U19 takımında forma giymeye başlamış, oradan Medellin ana takımına geçiş yapmıştır. 1 Ocak 2010 yılında Medellin takımından Jaguares Spor Kulübüne transfer olmuştur. 7 Temmuz 2012 tarihinde Jaguares dan FC Porto Takımına transferi gerçekleşti. 16 Temmuz 2015 tarihinde Atlético Madrid spor kulübüne 35 milyon euro bedelle transfer oldu. 3 Şubat 2016 da Atlético Madrid den Guangzhou Evergrande Taobao takımına 42 Milyon Euro Bonservis bedeli ile transfer olmuş, 2019 yılına kadar sözleşme imzalamış ve buradan 30 Milyon Euro karşılığında Jackson Martinez anlaşmıştır.

Jackson Martinez Resimleri


  • Site Yorum

Bir yorum bırak