İstiklal Caddesi Hayatını Kaybedenler Kimdir ?

istiklal-caddesi-hayatını-kaybedenler
Paylaş
 

İstiklal Caddesi’nde patlama meydana geldi. İsim Listesi açıklanması ekleniyor. Patlama noktasına ambulans ve itfaiye ekipleri intikal etti. Polis, ikinci bir patlama riskine karşı saldırı noktasını ablukaya aldı. İstiklal Caddesi’ne çıkan sokaklar kapatıldı. CNN Türk’ün geçtiği bilgiye göre patlama Balo Sokak’ta gerçekleşti. CNN Türk’e göre ölenlerden birinin intihar bombacısı olduğu tahmin ediliyor.

DHA, biri ağır beş yaralı olduğunu bildirdi. Patlamanın Balo Sokak’ın İstiklal Caddesi’ne açılan yerinde gerçekleştiği belirtildi. DHA’ya göre ikisi ağır 10 yaralı Şişli Etfal Hastanesi’ne kaldırıldı. Patlama yerinden görüntüler geliyor. İstanbul Valisi Vasip Şahin: Ölü sayısı dört, üçü ağır 20 yaralı var. Sağlık Bakanlığı: İlk çağrı saat 10.58 itibariyle gelmiş olup, saat 11.04’de ambulanslarımız olay yerine ulaşmıştır.

İstanbul Valisi Vasip Şahin: Kaymakamlık binası önünde canlı bomba saldırısı gerçekleşti. İstanbul’un başka bir yerinde patlama yok. İsrail Dışişleri Bakanlığı: Saldırıda yaralananlar arasında İsrail vatandaşları da bulunuyor. CNN Türk’e göre saldırı bir turist grubunun arasında gerçekleşti. İran Dışişleri Bakanı: Terör olaylarını lanetliyoruz, yaşananlar insanlık dışı. İstiklal’deki patlamanın şoku ve üzüntüsü içindeyiz. Hayatını kaybedenlerin ailelerinin yasını paylaşıyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz dediler.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Terör bir kez daha çirkin yüzünü göstermiştir. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu: Dört vatandaşımızı kaybettik. Yedisi ağır 36 yaralımız var. Yaralılardan 12’si yabancı uyruklu. Alman dışişleri bakanlığı: İstanbul’daki Alman turistler kaldıkları otellerden dışarı çıkmasın. Britanyalı şarkıcı Skin, saldırıyı Twitter’dan takipçilerine duyurdu:“Otelimizin dışında büyük bir bomba patladı. Sarsıldım ama iyiyim. İnsanlar öldü. Korkunç sahneler var.”

MHP lideri Devlet Bahçeli: “Maalesef ki AKP hükümetinin tarihi yanlış ve sakat politikalarının bedelini Türk milleti ödemektedir. Hevesler boşunadır, çünkü hainler başaramayacak, milli birlik ve kardeşliğimizi bozamayacaklardır.”

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: “Bir kez daha bunu buradan söylüyorum. Bu saldırıyı kınıyorum. Hükümet bu tür patlamalara alışmış olabilir, ama biz alışmayacağız”

Hayatını Kaybedenler Kimdir ?

İsim Listesi:

Simha Siman Demri 60 yaşında,

Yonathan Suher 40 yaşında,

Avraham Godman 70 yaşında,

Ali Reza Razmhah 31 yaşında.

Yaralananlar Kimdir ?

İsim Listesi:

– Gülçin Başaran
– Turgut Başaran
– Elçin Başaran
– Asya Başaran


  • Site Yorum

Bir yorum bırak