İnstagram Zoom Nedir

İnstagram Zoom
Paylaş
 

Artık Instagram üzerinden fotoğraf veya video görüntülerken görüntüye zoom yapmak mümkün. Bu yenilik sadece iOS işletim sistemine geldi ve Android kullanıcılarına ise önümüzdeki haftalara gelecek.

Güncellemeyi alan bazı cihazlarda ilginç bir şekilde bu özellik hala daha kullanılabilir değil. Ancak cep telefonlarında zoomlanarak çekilmiş görüntülerin kalitesi ortada. Dijital zoom her zaman çekim kalitesini düşürüyor. Güncelleme de başka bir değişiklik yer almıyor. Diğer taraftan uygulamaya yüklenen videolar hala daha 1080 piksel genişliğinde. Android için kesin bir tarih henüz belli değil.

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram yeni özelliğini kullanıcılara duyurdu. Instagram Zoom özelliği sayesinde artık kullanıcılar fotoğrafı yakınlaştırma imaknına sahip olabilecek. Geçtiğimiz aylarda farklı yenililklere giden Instagram yeni özelliği Zoom sayesinde şimdiden büyük beğeni topladı.

Geçtiğimiz dönemde “Stories” özelliğiyle büyük ilgi gören ve bununla birlikte özelliğin Snapchat’in temel fonksiyonuna ciddi benzerlikler göstermesiyle ağır eleştirilen alan Instagram, paylaşılan fotograflara zoom yapabilme kabiliyeti sunuyor.

Multi Touch (çoklu dokunma) fonksiyonun hayat bulduğu günden bu yana kullanılan iki parmakla resimleri büyütme fonksiyonundan güç alan Instagram’ın her geçen gün yeni bir revizyonla son kullanıcının karşısına çıkması sosyal medya savaşlarındaki rekabetin güçlü tarafında olduğunu gösteriyor.

[viralQuiz id=93]


  • Site Yorum

Bir yorum bırak