İlyas Yalçıntaş Kimdir ?

ilyas yalçıntaş kimdir
Paylaş
 

7 Mart 1989 yılında İstanbul’da doğan İlyas Yalçıntaş, X Factor isimli yarışma da kendi bestelediği İncir isimli şarkısıyla yarıştı ve bir anda tüm Türkiye’nin dikkatini çekti.

Lise eğitimini İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Anadolu Lisesinde tamamlayan İlyas Yalçıntaş arkadaşı ile birlikte bestelediği şarkısı ile bir anda Türkiye gündemini sarsarak çıkış yaptı. Sonrasında Behzat Gerçeker ve Enbe Orkestrası ile yeniden düzenlediği İncir şarkısı TTNET Müzik ve Kral Pop’ta 1. sırayı aldı. İlerleyen zamanlarda büyük işlere imza atacağı öngörülen İlyas Yalçıntaş’ın menajerliğini 565 Yapım üstleniyor.

Enbe Orkestrası ile yolunun kesişmesini “X Factor Star Işığı” yarışmasında bestesi Orçun Karaman’a Sözleri İskender Kürekçi’ye ait olan İncir şarkısının çok beğenilmesi üzerine Samsun Demir’in Behzat Gerçeker ile tanıştırması ile Enbe Orkestrası ile çalışmaya başladı ve iki şarkı ile yer aldı. Kariyerinin dönüm noktası olduğu söyleyen İlyas Yalçıntaş ileride çok farklı projelere imza atacaklarını söyledi.

 

 • Site Yorum

7 adet yorum var.

 1. ada diyor ki:

  aşıpıyım lannnnnn

 2. ada diyor ki:

  çok tatlı amk

 3. hop hop diyor ki:

  yavaş yürü adacım kimin hayranına asılıp,küfür ediyorsun…
  zilyasımmm aşkımmm………. 🙂 😀 ><)

 4. hop hop diyor ki:

  saane lan adam ol benim türkçem 100 bir kere konuşup sinirlerimi bozma…

 5. kanka diyor ki:

  öfff… senin seviyene düşemicemm

 6. gulnare diyor ki:

  supersen ilyascin

Bir yorum bırak