İbrahim Giydirir Kimdir ?

İbrahim Giydirir
Paylaş
 

İbrahim Giydirir Dünyanın dört bir yanında yapılan yarışmalardan en zor olanları arasında ilk sıralarda yer alan Survivor’ın Türkiye versiyonunda yarışan gönüllüler takımı içerisinde yer almaktadır. 25 Temmuz 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. Boyu 1.93 olan sporcunun kilosu ise 90’dır. Dünya üzerinde yapılan pek çok farklı dövüş organizasyondan da başarılı sonuçlar elde etmeye başladı.

Muay Thai konusunda deneyim kazanmaya başlamış olan İbrahim Giydirir, 2012 yılında katılmış olduğu IFMA Avrupa Muaythai Şampiyonası’nda 1 Avrupa şampiyonluğunu kazandı. Kafes dövüşü konusunda da deneyim sahibi olan yarışmacı bugüne kadar yapmış olduğu 22 kick boks maçından 19 tanesini kazanma başarısını gösterdi. Bu 19 galibiyetten 7 tanesi ise nakavt ile bitirmiş oldu.

Survivor yarışmasına katılacağı için maçlarına ara vermek zorunda kalan yarışmacı 2013 yılında yine IFMA Muaythai Şampiyonası’nda 91 kiloda bronz madalya aldı. Her zaman disiplini ile ön planda yer almayı hedefleyen İbrahim Giydirir, bundan dolayı da Survivor’a katılmak istedi. Başvurunun onaylanmasının sonrasında ise çok sıkı bir çalışma içerisine girdi. Bu çalışmadaki temel amaç ise kendini zorlu ada ortamına hazırlamak. Çünkü ada şartları tahmin edilenden çok daha çetin bir şekilde geçecek. Daha öncesinde yapılan yarışmalarda da görüldüğü gibi burada insanlar yalnızca rakipleri ile yarışmıyor, bununla birlikte kendi takım arkadaşları ve açlık gibi çok ciddi sınavlardan da geçmeleri gerekiyor.

İbrahim Giydirir de öncelikli olarak kendini bu yönden geliştirmeye özen gösterdi. Sonrasında da artık vücudunu zorlu yaşama alıştırmaya başladı. Yarışın daha ilk gününden rakiplerine ve grup arkadaşlarına ne kadar başarılı olduğunu göstermeye başlayan yarışmacı böylece erkek yarışmacılar arasından sıyrılmayı da başarmış oluyor. Şimdiye kadar rakipleri ile yapmış olduğu oyunlarda 2 galibiyet 1 mağlubiyeti bulunan yarışmacı artık yarışmaya alıştığını belirtiyor. Böylece de performansının da gittikçe artacağını belirtiyor. Zaten kaybettiği tek yarışma da henüz yarışın başında gerçekleşmiş. Yarışmacının performansının artması demek aynı zamanda takımının da performansının artması anlamına geleceğinden İbrahim Giydirir kendini bu yarışmaya tamamen adapte etmeye devam edeceğe benziyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak