Hazal Türesan Kimdir ?

hazan-türesan
Paylaş
 

Yeni dönemin gözde oyuncularından bir tanesi olarak da bilinen Hazal Türesan 1985 doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur. Hayatının büyük bir bölümünü tiyatro oynamakla geçirmek istemiş olan oyuncu, bundan dolayı da birbirinden farklı tiyatro oyunlarında başarılı oyunlar ortaya koymayı da başardı.

Çöplük – Turgay, Soytarılar Okulu, Kuşlar, İçerdekiler – Melih Cevdet Anday, Nar, Azizname gibi tiyatro oyunlarında yer aldı ve bu oyunlarda sahnelerde ne kadar başarılı olduğunu da ortaya koymuş oldu. Tiyatro eğitiminin başarılı bir şekilde devam etmesinin sonrasında ise ekranlarda da şansını denemeye karar verdi.

Bunun için de ilk adım olarak Deniz Yıldızı, Unutma Beni ve Yeniden Başla gibi içerisinde bulunduğu zaman diliminin en çok sevilen dizileri içerisinde yer almaya da devam etti. Çok yoğun bir tempoda çalışan oyuncu, böylece ekranlarda ne kadar iyi bir şekilde rol yapabileceğini de göstermiş oldu. Başarılı rollerinin karşılığında ise ATV’nin yayınlandığı ilk günden final yaptığı döneme kadar milyonlarca kişinin beğeni ile izlediği Kara Para Aşk dizisinde de oynamaya başladı. Burada Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek ve Erkan Can gibi kişiler ile birlikte rol alan Hazal Türesan, dizide Tuba Büyüküstün’ün ablası olan karaktere hayat verdi.

Bu dizi ile yıldızı parlayan oyuncunun çok fazla ön plana çıkmasına sebep olan şey ise işine kendini tam anlamıyla vermesiydi. Kara Para Aşk dizisindeki karakteri ise dizinin en zorlu karakterlerinden bir tanesi olarak da biliniyor. Çünkü Aslı karakteri kardeşi Elif’i çok küçük yaşlardan beri kıskanan, annesinden ciddi anlamda nefret eden ve psikolojik sorunları olan bir karakter. Yapım başlarken babasını kanserden kaybetmiş olan Hazal Türesan bir taraftan bu sorun ile karşı karşıya iken diğer bir taraftan da rolüne hazırlanırken diğer bir taraftan da zor durumları ortadan kaldırmaya çalıştı. Bunun sonucunda da gerek rol arkadaşları gerekse diziyi izleyen kişiler çok güçlü bir oyunculuğu görmüş oldular. Dizinin bitmesi sonrasında yeni projeleri incelemeye başladı ve en kısa sürede yeni projeler ile insanların karşısına çıkmayı hedefliyor.

 


  • Site Yorum

Bir yorum bırak