Hande Subaşı Kimdir ?

Hande-Subaşı-Kimdir
Paylaş
 

21 Şubat 1984 Ankara doğumlu Hande Subaşı, orta okulu İstanbul Beyoğlu’ndaki Özel Sainte Pulcherie Fransız Lisesi’nde bitirdi. Ardından da Kadıköy Anadolu Meslek Lisesi’nde lise öğrenimini tamamladı. Oyuncunun babası aslen Elazığlıdır. Lise öğrenimi sonrasında ise İstanbul Üniversitesi Fransıca Mütercim Tercümanlık bölümünü kazandı ve buradan başarılı bir şekilde mezun oldu.

2005 yılında katılmış olduğu Miss Turkey güzellik yarışmasına katılan Hande Subaşı, bu yarışmada birinci oldu. Sonrasında ise Miss World güzellik yarışmasına katılarak burada Türkiye’yi temsil etti. Bu yarışmada ise en iyi ulusal kostüm ödülünü aldı. Güzelliğinin tescil edilmesinin sonrasında ise oyunculuk alanında kariyerini geliştirmeyi tercih etti.

2006 yılında Kuşdili ve Adak gibi televizyon yapımlarında oynadıktan sonra ise ATV’de yayınlanan, reyting rekorları kıran Elveda Rumeli dizisinde Vahide karakterini canlandırmaya başladı. Burada ise kendine ait bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmış oldu. 2009’da ise Mahsun Kırmızıgül tarafından yönetilen Güneşi Gördüm ve Gelecekten Bir Gün isimli iki farklı filmde rol aldı. 2010 yılına gelindiği zaman ise Elde Var Hayat dizisi ile tekrardan kamera karşısına geçti. Televizyon dizisinin hemen sonrasında ise 29 Ekim 2011 tarihinde gösterime girmiş olan Anadolu Kartalları isimli filmde Çelist Burcu karakterini canlandırdı. Oynadığı bu karakter ile sinemaya ne kadar yatkın olduğunu da izleyicilere göstermiş oldu.

Sinama filminde oynadıktan sonra ise 2012 yılında ise tekrardan ekranlara dönen Hande Subaşı Show TV’de yayına girmiş olan Düşman Kardeşler adlı televizyon dizisinde Selin karakterini canlandırdı. Bunun ardından da çok fazla beğenilen dizilerden bir tanesi olan Merhamet dizisine konuk oyuncu olarak katıldı. En son ise TRT’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Aykız karakterini canlandırdı. Burada bir süre boyunca başarılı bir şekilde oynadı ve daha sonrasında ise senaryo gereği diziden ayrıldı. Bunun dışında yine 2015 yılında geçmiş dönemlerde çekilmiş olan Propaganda isimli sinema filminin ikincisinde oynadı. Oynamış olduğu her film ve dizide karakterini mümkün olan en iyi şekilde yansıtmak istediği için gerekli olan tüm hazırlıklarını yapan Hande Subaşı, bundan dolayı da ekranların sevilen yüzü olmaya devam edeceğe benziyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak