Hande Erçel Kimdir ?

Hande Erçel Kimdir
Paylaş
 

1993 yılı kasım ayında Balıkesir’in Bandırma ilçesinde doğmuştur. Kariyer’ine ilk olarak 2012 yılında Azerbeycanda düzenlenmiş Miss Cilivaliton of the World isimli güzellik yarışmasına katılarak başladı. Katıldığı bu yarışma da 2. olan Hande Erçel 2014 yılında Show Tv’de yayınlanan Çılgın Dershane Üniversitede isimli dizi ile oyunculuk kariyerine başladı. Ancak yeterli reyting alamayan bu dizi henüz 5. bölümü yayınlanmadan yayın hayatına son verdi.

Ardından dizi yapımcılarının gözünden kaçmayan Hande Erçel Hayat Ağacı isimli dizi de Selin karakterini canlandırdı. 2015 yılında Güneşin Kızları isimli dizide Selin Yılmaz karakterini ile yeniden ekran karşısına geçti. Bu dizi Hande Erçel’in tanınmasına ve gerçek anlamda ün yapmasına büyük katkı sağladı. Emre Kınay’ın başrol oynadığı ve Süreç Film’in yapımcılığını üstlendiği Güneşin Kızları kısa süre içerisinde reyting listelerinde yerini aldı.

Profesyonel oyunculuk kariyerinde güzel bir yer edinen Hande Erçel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Geleneksel Türk Sanatları bölümünde eğitim hayatına devam ediyor.

Geçen ay final yapan ‘Güneşin Kızları’nın yıldızı Hande Erçel’in yeni dizisi belli oldu. Haziran’da Show TV’de ekrana gelecek ‘Aşk Laftan Anlamaz’da Burak Deniz ile başrolü paylaşacak olan Hande Erçel bölüm başı 15 bin TL alacak. Dizide Hande Erçel’in canlandırdığı ‘Hayat’ ile Burak Deniz’in oynadığı ‘Murat’ aşk yaşayacak.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak