Hakan Akkaya Kimdir ?

hakan-akkaya
Paylaş
 

Sanat dünyasının moda tasarımcılarından ve stilist olan Hakan Akkaya 1982 yılında Ordu’da hayata gözlerini açmıştır. Okul çağlarını Ordu’da tamamlamıştır. Daha sonra Üniversite de eğitim almak için Ankara’ya yerleşmiştir. İlk önce mimarlık bölümünü kazanmıştı fakat bu eğitime devam etmek yerine moda ile ilgilenmeyi tercih etmiş ve bu alanda eğitim almaya başlamıştır. Moda alanında kendisini geliştirmek adına İstanbul şehrinde eğitim almıştır.

Daha genç yaşlarda çok büyük markalar ile çalışma fırsatı bulmuş ve kendisini buralarda daha çok geliştirme ve eğitme fırsatı yakalamıştır. Kendini geliştirmesinin yanı sıra kafasında yaratmış olduğu tarzlar sayesinde pek çok iş adamı ve iş kadınlarını hatta ve hatta duba ide ki iş adamlarının büyük bir ilgi gösterdiği stilist oldu.

Moda ve stil yarışmalarının vazgeçilmez jüri üyesi olmuştu her zaman. Kendisi gibi modacı olan İvana Sert ve Uğurkan Erez ile bir zamanlar bugün ne giysem yarışmasının jüri üyeliğini paylaşmışlardır. son zamanlarda ekranlarda çok izlenen ve büyük ilgi gören işte benim stilim adlı programda da İvana Sert ve Nur Yerlitaş ile jüri koltuğunu paylaşmaktadır.

Hakan Akkaya üniversiteler de moda ve tasarım bölümü öğrencileri ve Tekstil mühendisliği öğrencileri tarafından çok fazla ilgi görmektedir. Sanatçı geçtiğimiz yıl Ulusal Tekstil Mühendisliği Öğrenci Konseyi programında konuk olmuştu. Ve buradaki konuşmaları ile öğrencilere geniş pencerelerden bakabilmeyi göstermeyi hedeflemişti. Ve katılım gösterdiği pek çok üniversite programlarında seminer vererek çoğu öğrenciye eğitim vererek onları günümüz modası nasıl olmalıdır ve stilist bir insan neler düşünmelidir gibi konular dahilinde geliştirmeye çalışmaktadır. Çoğu modacı ve tasarımcının yapmadığı şeyleri Hakan Akkaya yapmıştır.

Ünlü modacı hiçbir zaman aşk hayatı ile gündem de yer almadı. Her zaman yaptığı işler ile kendisinden söz ettirmeyi başardı. Kendisi gibi modacı olan Kemal Doğulu’ya benzetilmekten hoşlanmayan sanatçı bu tür polemiklere girmeyi pek fazla tercih etmemektedir. Dobra olduğundan dolayı yarışma programlarında birçok yarışmacı ile ters düşüyor çoğu zaman. Fakat hiçbir olayda karakterinden ödün vermeyen ünlü modacı çoğu insana tarafından en çok bu yönden seviliyor.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak