Güzide Duran Kimdir ?

Güzide-Duran-Kimdir
Paylaş
 

Ülkemizde modellik denildiğinde akıllara gelen, güzelliği ve dikkat çekici fiziğiyle kendinden çokça söz ettirmiş olan Güzide Duran, 1981 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Mersin’de ailesiyle birlikte yaşarken oldukça fazla zorluklarla karşılaşmıştır. Ekonomik zorluklarla beraber eğitimini tamamlamakta zorlanan Güzide Duran, birçok sektörde çalışmıştır.

Ülkemizin geçmişinde faaliyet gösteren ve 1995 li yıllara kadar devam eden casinolarda çalışan Güzide Duran, böylelikle eğitimini sürdürmüştür. İlkokulu Mersin’de bitirdikten sonra 1996 yılında İstanbul’a gelmiş ve burada hayatı için en önemli adımlarından birisini atmıştır. Güzide Duran 1996 yılında ‘’Best Model Of Turkey’’ yarışmasına katılmış ve bayanlarda birincilik elde etmiştir.

Kariyerinin başlamasında oldukça önemli olan bu yarışmayı kazanmasının ardından hayatı oldukça değişmiştir. Kısa sürede sahip olduğu şöhret onu hep ileriye taşıdı ve ünlüler cemiyetine büyük bir giriş yaptı. Modellik  kariyeri Mersin’den İstanbul’a gelmesiyle başlayan Güzide Duran, buradan da New York’a girmiş ve modelliği burada sürdürmüştür. Burada kariyerinin zirvesini yaşayan Duran, ilerleyen zamanlarda tekrar Türkiye’ye dönmüş ve modellik kariyerine devam etmiştir.

Kariyeri boyunca birçok derginin kapağında fotoğrafları yayınlanan Güzide Duran, sadece ülkemizde değil dünyanın çok önemli dergilerinin kapaklarına da modellik yapmıştır. Amerika’nın önemli dergilerinden olan Elle, Vogue, Afrika’da da GQ dergilerine kapak olmuştur. Ayrıca Redstar, Revlon, L’Oreal, Replay, Saksi Pantene ve 5th Avenue firmalarının reklam kampanyalarında rol almış ayrıca ürünlerin tanıtımı için birçok ülkede göre almıştır.

Amerika’da düzenlenen ve dünyaca ünlü model Heidi Klum’un sunduğu ‘’Project Runway’’ mode ve tasarım yarışmasının Türkiye’deki versiyonunda da görev alan Güzide Duran, hem sunuculuk hem de yarışmada jüri olarak görev almıştır. Ülkemizde bu program büyük yankılar uyandırmıştır ve bu program da Güzide Duran’ın kariyeri için oldukça önemlidir. Kariyerine 2001 yılında ve 2002 yılında iki filmi de ekleyen Güzide Duran, 2002 yılında oynadığı  ‘’Kurşun Asker’’ filmiyle başarısını tekrar izleyicilerine göstermiştir. Özel hayatını hep gizli tutmaya çalışan Güzide Duran, İlker İnanoğlu ve Maris Kohen ile bir süre birliktelik. İlk evliliğini de 2008 yılında işadamı Adnan Aksoy ile yapmış ve iki çocuğu dünyaya gelmiştir.


  • Site Yorum

Bir yorum bırak